انتشار آلبوم «آوای دوست» به روایت ‌استاد یعقوب انوش

آلبوم «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت استاد «‌یعقوب انوش» در هفت دستگاه با ساز ویلن و به تهیه‌کنندگی «کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوییس منتشر ‌شد و کمپانی جهانی «سویسا» در کشور سوییس، این اثر موسیقایی را انتخاب و مورد حمایت خود قرار داد.

آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت استاد «‌یعقوب انوش» در هفت دستگاه با ساز ویلن و برای نخستین بار در ایران با ساز ویلن، به تهیه‌کنندگی «کوروش انوش» خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوییس، پس از دو سال ضبط، میکس و مسترینگ توسط «ایمان حجت» در استودیو «راگا» در تهران آماده شده و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ توسط نشر و پخش «جوان» در سراسر کشور منتشر ‌‌شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی و بخصوص نوازندگان و پژوهشگران ساز ویلن قرار ‌گرفت.

علاقمندان به موسیقی از طریق آدرس اینترنتی فروشگاه «لورکا» به نشانی www.lorcastore.ir  به صورت آنلاین می‌توانند نسبت به خرید این اثر هنری فاخر اقدام کنند.

در این اثر موسیقایی که استاد «‌یعقوب انوش» طی 50 سال تحقیق موسیقایی و نوازندگی ویلن، آن را در دو سال مداوم در استودیو «راگا» خلق کرده،«کوروش انوش» به عنوان تهیه‌کننده، نشر و پخش «جوان» ناشر اثر،«محمد انوش» نوازنده تنبک،«محبوبه تفضلی» گوینده،«رخساره اخوت» عکاس،«بهزاد حاجی بیک‌لو» گرافیک و «منصور جهانی» مشاور رسانه‌ای حضور دارند.

از نکات قابل توجه در این آلبوم، شنیدن صدای زنده‌یاد استاد «بهمن بوستان» پژوهشگر موسیقی ایرانی و ادبیات فارسی در ابتدای سی‌دی اول است که چند بیت شعر را در ستایش موسیقی با صدای دلنیشن خود روخوانی می‌کند.

آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی در 6 لوح فشرده (سی‌دی) را در بر می‌گیرد،که سی‌دی اول به دستگاه ماهور، سی‌دی دوم به دستگاه همایون و اصفهان، سی‌دی سوم به بیات ترک و دشتی، سی‌دی چهارم به دستگاه چهارگاه و سه‌گاه، سی‌دی پنجم به دستگاه شور، ابوعطا و افشاری و همچنین سی‌دی ششم به دستگاه نوا و راست پنجگاه اختصاص دارد که استاد «‌یعقوب انوش»، این آثار ارزشمند و ماندگار موسیقی ایران را با ساز ویلن نواخته است.

«آوای دوست» شامل نواختن کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی و ضربی‌ها، حاصل طبع روان و ذوق سرشار استاد «‌یعقوب انوش» در نواختن و نوازش یکی از پیچیده‌ترین سازهای جهان است.

امتیاز دهید