اکران «قاتلان ماه کامل»، تازه‌ترین فیلم اسکورسیزی

اپل فیلم جدید مارتین اسکورسیزی را پاییز اکران می‌کند.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از هالیوود ریپورتر،«قاتلان ماه کامل» جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی پاییز راهی سینماها می‌شود.

این درام جنایی وسترن با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، لیلی گلداستون و رابرت دنیرو ۶ اکتبر (۳۰ مهر) به صورت محدود راهی سینماها می‌شود و از ۲۰ اکتبر در سینماها به طور کامل عرضه می‌شود و سپس در اپل پلاس تی‌وی به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌نامه این فیلم توسط اسکورسیزی و اریک راث با اقتباس از پرفروش‌ترین کتاب غیرداستانی دیوید گرن در سال ۲۰۱۷ نوشته شده است.

داستان فیلم درباره تحقیقات اف‌بی‌آی در مورد مجموعه‌ای از قتل‌های افراد قبیله اوسیج در اوکلاهما در اوایل دهه ۱۹۲۰ است. پس از کشف نفت در زمین‌های این قبیله این قتل‌ها شروع شد و از این رویداد به عنوان سلطنت وحشت یاد شده است.

دی‌کاپریو در این فیلم برای ششمین‌بار با اسکورسیزی همراه شده و در نقش ارنست برکهارت، برادرزاده گاوداری به نام ویلیام هیل با بازی رابرت دنیرو ظاهر شده است.گلداستون که با فیلم «برخی زنان» به کارگردانی کلی رایکارد در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد، در نقش مالی کایل از زنان قبیله اوسیج که ثروت نفتی را به ارث برده، بازی کرده است. جسی پلمونس نیز در نقش تام وایت، رنجر سابق تگزاس ظاهر شده که در حال تحقیق درباره قتل‌هاست.

کارا جید مایرز، جانایی کالینز، جیلیان دیون و تانتو کاردینال دیگر بازیگران فیلم هستند.

پارامونت سال ۲۰۱۹ ساخت فیلم را شروع کرد و اپل در ماه مه سال ۲۰۲۰ برای تامین مالی و توزیع مشترک فیلم وارد این پروژه شد. با شروع پاندمی کووید فیلم با تاخیر در تولید روبه‌رو شد و از آوریل ۲۰۲۱ کار فیلم‌برداری در اوکلاهما دوباره ادامه یافت.

بیش‌تر فیلم‌های اپل یا به‌طور انحصاری در سرویس استریم‌آن به نمایش درمی‌آیند یا در تعداد کمی از سینماها اکران می‌شوند اما بلومبرگ به تازگی گزارشی منتشر کرد مبنی بر این که اپل اکنون قصد دارد سالانه یک میلیارد دلار برای تولید فیلم‌هایی که در سینماها اکران می‌شوند هزینه بکند تا جایگاه خود را در هالیوود ارتقا ببخشد.

5/5 - (33 امتیاز)