حمایت از آثار برترجشنواره نقش تن‌پوش برای ورود به بازار

هنردستان : رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش از حمایت آثار برگزیده این دوره از جشنواره برای ورود به بازار مد و لباس کشور خبر داد.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره نقش تن پوش، بهزاد رشیدی، رئیس پنجمین جشنواره نقش  تن‌پوش درباره روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: این رویداد فرهنگی و هنری در حقیقت حرکتی خلاقانه بود که از سال‌های گذشته در مجموعه جهاد دانشگاهی هنر شکل گرفت.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره نقش تن پوش، بهزاد رشیدی، رئیس پنجمین جشنواره نقش  تن‌پوش درباره روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: این رویداد فرهنگی و هنری در حقیقت حرکتی خلاقانه بود که از سال‌های گذشته در مجموعه جهاد دانشگاهی هنر شکل گرفت و با هدف ایجاد انگیزه در میان طیف گسترده ای از دانشجویان در رشته‌های گوناگون هنری در راستای بهبود کیفیت فرهنگ مد و لباس کشورمان گام‌هایی را تا به امروز برداشت.

رشیدی با اشاره به ورود برخی طرح‌های ناهنجار و غیرمتعارف با فرهنگ ایرانی از دیگر کشورها در حوزه مد و لباس اظهار داشت: می‌توان بر این امر اذعان داشت که یکی از دستاوردهای این جشنواره، جلب توجه مسئولین به توانایی و قابلیت دانشجویان عرصه هنر برای مقابله با تهاجم فرهنگی برخی کشورها به ایران اسلامی بود و اینکه قشر دانشجو به بهترین شکل می‌توانند مفاهیم مرتبط با فرهنگ اسلامی وایرانی مورد توجه و پسند جوانان را در زمینه پوشش جامعه به ویژه برای قشر جوان مورد توجه قرار دهند.

رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش ادامه داد: حتی پوششی را که برای ورود این طرح‌ها و نقوش هنری و خلاقانه در نظر گرفتیم، تی‌شرت بود که هم در زمینه کاربرد عمومیت دارد و هم در بیشتر فصول سال با اقبال خوبی به ویژه از سوی نسل جوان مواجه است.

او با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره، از حمایت آثار برگزیده این دوره از جشنواره برای ورود به بازار مد ولباس کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با همراهی مؤثر تولیدکنندگان پوشاک با این دوره از جشنواره و نظر به قول مساعد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بتوانیم آثار منتخب این دوره از جشنواره را برای تولید و ورود به بازار پوشاک داخلیحمایت کنیم.

رشیدی در ادامه به تشکیل شبکه‌ای از رابطین پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش در دانشگاه‌های منتخب کشور اشاره و تصریح کرد: انتشار پیام و فراخوان این دوره از جشنواره موجب شد تا پیش از برگزاری این رویداد، چند کارگاه تولید و طراحی بر روی تی‌شرت در شهرهایی همچون تبریز، سنندج و تهران برگزار شد و همین امر حاکی از آن بود که با انتقال مؤثر پیام جشنواره و طیف گستدره موضوعی در حوزه هاییی همچون ارزش‌های انسانی، کمک به هم‌نوع، موضوعات آیینی، انقلاب اسلامی، ایثار و شهادت، حمل و نقل عمومی و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، شاهد تکثر و تنوع درخوری در میان آثار جشنواره بودیم.

رئیس جهاددانشگاهی دانشگاه هنر همچنین از انتخاب بیش از ۱۰۰ اثر برای رو به بخش نمایشگاهی جشنواره خبر داد و گفت: علاوه بر این آثار منتخب، آثار برگزیده ادوار قبلی جشنواره نقش تن پوش نیز در این دوره به نمایش درمی‌آیند.

رشیدی در خاتمه گفت: امید است که جشنواره نقش تن‌پوش بتواند گام‌های مؤثری در زمینه الگوسازی و ترویج استفاده از نقوش برآمده از فرهنگ اسلامی و ایرانی در عرصه مد و لباس کشورمان برداشته و نگاه دو سویه هنری و شناسایی ذائقه جامعه بتواند ما را در ورود طرح‌های منتخب جشنواره به بازار کشورمان یاری رساند.

پنجمین جشنواره نقش تن پوش با همکاری کارگروه ساماندهی مدو لباس ایرانی و اسلامی وزارت ارشاد، انجمن موسسات مد و لباس کشور، ستاد توسعه فناوری نرم و هویت ساز ریاست جمهوری و وزارت علوم فناوری و تحقیقات، به ریاست بهزاد رشیدی به دبیری الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد هنر، ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت سال جاری برگزار می‌شود.

منبع : مهر

امتیاز دهید