فیلم جدید تام هنکس رقابت را به انیمه ژاپنی باخت

انیمیشن ژاپنی «سوزومی» با افتتاحیه ۵۰ میلیون دلاری گیشه سینماهای چین را گرفت.

بنا بر گزارش سایت هنردستان به نقل از ورایتی، انیمیشن ژاپنی «سوزومی» در اولین پایان هفته اکران در سینماهای چین ۵۰ میلیون دلار فروخت تا نام خود را به عنوان بزرگ‌ترین افتتاحیه در روزهای غیرتعطیلات چین به ثبت برساند.

این انیمیشن با نمایش در فاصله روزهای جمعه تا یکشنبه این مقدار فروخته و با این رقم بزرگ‌ترین افتتاحیه هر فیلم در سال ۲۰۲۳ در هفته غیرتعطیلات سال نو چینی را به نام خود ثبت کرده است. بهترین فیلم در مکان بعدی «مرد مورچه‌ای و زنبورک:کوانتومانیا» است که در اواسط فوریه افتتاحیه ۱۹.۴ میلیون دلاری را ثبت کرده بود.

«سوزومی» به کارگردانی شینکای ماکوتو در اواخر سال ۲۰۲۲ در ژاپن اکران شد و در مجموع ۱۰۵ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که در جشنواره فیلم برلین هم حضور داشت، اکنون در کره جنوبی هم با استقبال روبه‌رو شده و عنوان دومین فیلم پرفروش سال را از آن خود کرده و در حالی که سه هفته از اکرانش می‌گذرد هنوز تماشاگر دارد.

مجموع فروش سینماهای چین تا امروز ۲.۲۶ میلیارد دلار است که به معنی افزایش ۱۲.۵ درصدی در مقایسه با همین مقطع از سال پیش است.

«سوزومی» به راحتی فیلم چینی «پس از حقیقت» را کنار زد. این درام کمدی اجتماعی در ۲ هفته اخیر صدر باکس‌آفیس چین را در اختیار داشت و پس از ۱۷ روز در مجموع ۷۲.۸ میلیون دلار فروخته است.

این هفته «مردی به نام اوتو» با بازی تام هنکس نیز در چین اکران شد اما فروش این فیلم به قدری کم بود که نه تنها در فهرست ۱۰ فیلم پرفروش جایی نیافت، بلکه میزان فروشش هم در آمار ذکر نشده است.

5/5 - (16 امتیاز)