مراسم یادبود آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی در تهران برگزار می‌شود

هنردستان: مراسم یادبود حضرت آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی (پدر دکتر سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم یادبود آیت‌الله صالحی از ساعت 14 الی 15 و 30 دقیقه روز دوشنبه 28 فروردین ماه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی از مدرسان شناخته شده‌ی حوزه علمیه مشهد و پدر شهید جاوید الاثر مهندس سید علی اصغر صالحی بود که بیش از نیم قرن در عرصه علم و اخلاق تدریس و شاگردان بسیاری تربیت کرد.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیام درگذشت این عالم و مدرس حوزه علمیه مشهد را تسلیت گفته بودند. در بخشی از پیام رهبر انقلاب اسلامی آمده است: «حق بزرگ آن مرحوم در حوزه علمیه مشهد که در زمانی دراز مسند تدریس متون متعددی از کتب درسی آن را در اختیار داشت هرگز نباید فراموش شود». 

 

همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله مظاهری، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران و مسئولان فرهنگی در پیام‌های جداگانه درگذشت آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی را تسلیت گفته‌اند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »