از شاهکار گائودی تا برج خلیفه، محبوب‌ترین‌های جهان معماری در فضای آنلاین

هنردستان: فهرستی از محبوب‌ترین موضوعات معماری اعم از مؤسسات معماری، دانشگاه‌ها و مکان‌ها در یک رتبه بندی فهرست شدند.

به گزارش هنردستان، اقبال به محتوای مربوط به معماری در فضای آنلاین رو به گسترش می‌رود؛ این را الکسا  وبسایت رتبه بندی فعالان فضای مجازی می‌گوید. داده‌های این پایگاه محبوب‌ترین موضوعات معماری اعم از مؤسسات معماری، دانشگاه‌ها و مکان‌ها را در بر می‌گیرد و حالا آرک دیلی این فهرست را منتشر کرده است.

 

پربازدید ترین ساختمان معماری در فضای مجازی

کلیسای ساگرادا فامیلیا شاهکاری از آنتونیو گائودی، معماری اهل بارسلون اسپانیاست. این مکان بیش از سایر بناهای معماری در اینترنت جستجو و شتراک گذاری شده است. ساختمانی که مراحل ساخت آن هنوز سال‌ها پس از مرگ این معماری بزرگ ادامه دارد. شاید همین تداوم و ادامه دار بودن مراحل بازسازی و تکمیل پلان‌های اصلی پروژه بوده که این بنا را در صدر مکان‌های مورد جستجو در اینترنت قرار داده است. ویلا ساواو برج خلیفه در رتبه‌های بعدی موتورهای جستجو قرار دارند.

 

فاستر و همکاران؛ پربازدید ترین کمپانی معماری

شرکت معماری فاستر و همکاران بالاترین رتبه از نظر بازدید کننده در موتورهای جستجو را بین شرکت‌های معماری در اختیار دارد. بعد از طراحی و اجرای ساختمان اصلی کمپانی اپل نام این شرکت بیش تر از قبل بر سر زیان‌ها افتاد. شرکت‌های مهم معماری مانند: ریچارد میر، استیون هال، سانتیاگو کالاتراوا و برنارد شومی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

پربازدید ترین مدرسه معماری

مدرسه RISD: مدرسه معماری رودآیلند یکی مکان آموزشی با برنامه ای جامع و مناسب برای آموزش به نیروهای طراح می‌باشد. مکانی که از اساتید و دانشجویان مورد احترامی برخوردار بوده و طرفداران زیادی دارد. هاروارد GSD، موسسه AA و TU Delft از دیگر مکان‌های آموزشی هستند که در رتبه‌های پایین تر قرار گرفته‌اند. 

 

مجله AD (طراحی معماری)

مجله طراحی معماری (Architectural Design)  جزء مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مجله‌های معماری و طراحی داخلی می‌باشد. فروش این مجله به صورت عمومی و فضای مجازی بسیار گسترده است و علاقمندان زیادی در دنیای معماری را به خود اختصاص داده است. مجله Architectural Digest و Dwell در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

پربازدید ترین انجمن معماری (فروم)؛ Skyscraper City

فروم ها یا همان انجمن‌های معماری مکانی فوق العاده برای بحث، گفتگو و تبادل اطلاعات در فضای مجازی است. انجمن فوق بهترین و پرطرفداترین مکان مجازی برای بحث و گفتگو در مورد تحولات شهری و شهرسازی در تمام سیاره به شمار می‌رود. تعداد کاربران فعال این انجمن در یکی از روزهای سال 2016 به 37860 نفر رسیده بود.

 

پربازدید ترین مکان حمل و نقل؛ اداره فدرال بزرگراه ایالت متحده

شاید بازدید زیاد از وبسایت اداره فدرال حمل و نقل آمریکا در وبسایت های معماری عجیب و دور از انتظار باشد. توجه رسانه‌ها به این سایت بخاطر شکست مفتضحانه مسئولان و مدیران به علت فساد اقتصادی است. محبوبیت سایت فوق به دلیل انتشار مدارکی دال بر سیاست‌ها و استراتژی‌های غیرقانونی این ارگان بوده که برای پروژه‌های راه سازی و اجرای پل و تونل بوده است.

 

پربازدیدترین پروژه پایدار؛ وبسایت tinyhousetalk

سایت تاینی هاوس تالک یک فضای مجازی برای بازسازی و نوسازی خانه‌های کوچک و تبدیل آن به مکان‌هایی ساده و پایدار است. وبسایت فوق در سال 2007 راه اندازی شد و تا کنون طرفدران زیادی به خود اختصاص داده است. 

 

معماری منظر؛ وبسایت انجمن آمریکایی معماری منظر

وبسایت American Society of Landscape Architects فضایی برای علاقمندان و کاربران مربوط به رشته معماری منظر بوده که بیش از 15 هزار عضو دارد. این سایت به بحث راجع به موضوعاتی مانند معماری پایدار و محوطه سازی در مقیاس‌های بزرگ و کوچک می‌پردازد و بخشی برای آموزش در هر زمینه را به کاربران خود اختصاص داده است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »