تاخیر در اکران نباید به سانس‌های بعد آسیب زند/همکاری با فیلمسازان

هنردستان: رییس کاخ جشنواره با اشاره به تاخیر بوجود آمده در اکران اولین فیلم در برج میلاد، بیان کرد تاخیرها نباید به گونه ای باشد که به سانس های بعدی صدمه وارد کند.

به گزارش هنردستان، بهروز غریب‌پور رییس کاخ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، با اشاره به تاخیر به وجود آمده در نمایش  اولین فیلم سینمایی که در برج میلاد گفت: تاخیر به وجود آمده در نمایش فیلم سینمایی «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی به دلیل مشکل صدا بود. البته کارگردان در هنگام نمایش فیلم بیان کرد «که می خواستیم این فیلم به جشنواره فیلم فجر برسد و مشکلی در صدا ایجاد شده است». البته نیروهای فنی سالن تمام سعی خود را کردند تا این فیلم بدون مشکل نمایش داده شود، اما صدای فیلم به جای اینکه استریو پخش شود به صورت مونو پخش شد.

وی تاکید کرد: در دوره سی و چهارم اگر ناامید می شدیم که فیلمی به اکران در برج میلاد برسد، سانس مورد نظر را کنسل می کردیم. در رابطه با این فیلم نیز اگر خود کارگردان تاکید در نمایش فیلم نداشت، ما نمایش مورد نظر را کنسل می کردیم تا فیلم بعدی راس ساعت به نمایش گذاشته شود. البته ما مطمئن بودیم که کارگردان در حال تلاش است تا فیلم در برج نمایش داده شود و در نهایت این فیلم با تاخیر ۳۰ دقیقه ای روی پرده رفت.

غریب پور توضیح داد: به هرحال آداب میزبانی همیشه دستورهای نانوشته ای را به ما تحمیل می کند. زمانی که ما می بینیم یک کارگردان یک سال برای یک فیلم زحمت کشیده است تا فیلم او در جشنواره دیده شود، ما نیز تمام تلاش خود را می کنیم تا فیلم این دوستان با کمترین زمان تاخیر در برج میلاد و برای اهالی رسانه و سینما روی پرده رود. البته این تاخیرها نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه باشد.

رییس کاخ جشنواره در پایان درباره اینکه مسیری که برای هنرمندان در نظر گرفته شده است تا عکاسان از آنها عکس بگیرند، گفت: این فقط یک مسیر است که تنها یک موکت قرمز دارد و در کنار آن فضایی برای عکس گرفتن فراهم شده است، من نام این مسیر را فرش قرمز نمی گذارم. ما سال گذشته در دوره سی و چهارم مراسم فرش قرمز  در برج میلاد داشتیم که در آن مراسم من به استقبال عوامل فیلم ها می رفتم، اما این مراسم قطعا امسال در برج میلاد برگزار نمی شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید