امضای تفاهمنامه میان انجمن سینمای جوانان و منطقه آزاد اروند

هنردستان : در دیدار مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند تفاهمنامه‌ای در راستای فعالیت‌های هر چه بیشتر انجمن سینمای جوانان ایران در این منطقه منقعد شد.

سیدصادق موسوی در سفر یک روزه به آبادان و خرمشهر ضمن بازدید از دفتر سینمای جوانان ایران در آبادان با هنرمندان و فیلمسازان شهرهای آبادان و خرمشهر دیدار و گفتگو کرد.

 

موسوی همچنین پس از حضور در پشت صحنه یکی از فیلم‌های انجمن سینمای جوانان با موضوع شهدای غواص در جلسه‌ای مشترک با همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند تفاهمنامه‌ای را میان این اداره کل و انجمن سینمای جوانان امضا کرد.

در این جلسه قنواتی گفت: اولین حضور شهرستانی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در شهر آبادان در سال جدید حاکی از دیدگاه او برای توجه به مناطق و دفاتری از این دست است و این باعث خوشحالی است.

سیدصادق موسوی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فیلمسازان آبادان گفت: آبادان به دو دلیل حایز اهمیت است اول اینکه ایران ما به سرزمین عزیز و مقاوم خوزستان بدهکار است و دوم حضور استعدادهای درخشانی که از این خطه برخاسته  و در هنر و ادبیات ایران تاثیر فراوان داشته‌اند. همچنان هم نسل جوان این استان از هنرمندان خلاق و با استعداد به حساب می‌آیند و لازم است از آنها حمایت شود.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: آبادان مردم سینمادوستی دارد و برای این مردم سینما و سینمادوستی امر آشنایی است.

در ادامه جلسه تفاهمنامه‌ای بین مدیر عامل انجمن سینمای جوانان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند به امضا رسید که طبق آن مقرر شد جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آذرماه سال‌ جاری با مشارکت این دو نهاد در آبادان برگزار شود. همچنین تجهیز کامل و به ‌روز فنی دفتر آبادان و حمایت از تولیدات حرفه‌ای این دفتر از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

منبع : مهر

امتیاز دهید