«حافظه ما» سراغ ۱۰ شخصیت شاخص انقلاب رفت

هنردستان: مجموعه مستند «حافظه ما» در ۲۰ قسمت شامل گفتگوهای صورت گرفته با ۱۰ شخصیت برجسته انقلابی از شبکه های تلویزیون پخش می شود.

 

به گزارش هنردستان، مجموعه مستند «حافظه ما» در ۲۰ قسمت شامل گفتگوهای صورت گرفته با ۱۰ شخصیت برجسته انقلابی، برای پخش از شبکه‌های سراسری در گروه برنامه های تلویزیونی مرکز بسیج رسانه ملی با همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه و تولید شده است.

 

 

در سال‌های اخیر خاطرات نابی از شخصیت‌های گوناگون در قالب‌های گوناگون مصاحبه و به صورت صوتی و تصویری تهیه شده است. این مصاحبه‌ها با شخصیت‌هایی است که در راستای به ثمر رسیدن انقلاب و تداوم آن تاثیرگذار بوده‌اند. مرکز بسیج رسانه ملی برای تولید یک مجموعه مستند به نام «حافظه ما» از شخصیت‌هایی که در قید حیات نیستند شروع کرده‌ و مخاطبان این مجموعه نیز عمدتا نوجوانان و جوانان و اقشاری که چندان به مطالعه آثار مکتوب گرایش ندارند هستند.

 

 برپایه این گزارش ۱۰ شخصیت برجسته‌ای که گفتگو با آنها در این مجموعه گنجانده شده است شهید صیاد شیرازی، شهید حسین همدانی، آیات مرحوم مهدوی کنی، فلسفی، خزعلی، طاهری خرم‌آبادی و هاشمی رفسنجانی، مرحوم حجج اسلام والمسلمین شجونی و عباس پورمحمدی و مرحومین حبیب‌الله عسگراولادی و مریم بهروزی، ده شخصیتی هستند که مصاحبه‌های تصویری صورت گرفته با آنها در زمان حیاتشان، برای پخش در قالب ۲۰ قسمت از مستند «حافظه ما» انتخاب شده‌اند.

 

همچنین تیم‌های محتوایی مجددا مصاحبه‌های تصویری صورت گرفته با این افراد را بررسی و از هر شخصیت حدود پنج دقیقه و از برخی دو یا سه قسمت برای پخش در قالب این مجموعه برگزیده‌اند.

 

مهمترین جذابیت این مجموعه مستند آن است که صدا و تصویر شخصیت‌های انقلابی در آن استفاده شده نه اینکه از صحبت‌های آنها در نگارش نریشن‌ها بهره گرفته شود بنابراین سندیت و مستند بودن آنها مد نظر قرار گرفته است.

 

منبع: مهر

امتیاز دهید