مگاسیتی عمودی برنده جایزه eVolo 2017

هنردستان : جایزه مسابقه معماری eVolo 2017 به طراحان مگاسیتی عمودی رسید.

“تیانشو لیو” و “لینشن زی” یکی از جوایز مسابقه معماری eVolo 2017 را با طرح منحصربه فرد کارخانه عمودی در کلانشهرهای آینده کسب کرده اند.این طرح یک شهر عظیم را به نمایش می گذارد که کارخانه ای صنعتی را در قلب خود جای داده است. 

 

“تیانشو لیو” و “لینشن زی” یکی از جوایز مسابقه معماری eVolo 2017 را با طرح منحصربه فرد کارخانه عمودی در کلانشهرهای آینده کسب کرده اند.

این طرح یک شهر عظیم را به نمایش می گذارد که کارخانه ای صنعتی را در قلب خود جای داده است. ساختارر پروژه به صورت عمودی است و تاسیسات مجموعه  به صورت قطعات کوچک در نظر گرفته شده است. طراحان این پروژه در نظر داشته اند تا کانسپت دفع زباله برای شهر محل زندگی خود در مانیل فیلیپین را طی یک راه حل در پلانی گسترده ارائه دهند.

با توجه به حجم زیاد زباله در مانیل، ایجاد یک مگاسیتی عمودی که کارخانه ای برای دفع زباله و بازیافت مواد را در خود جای داده از ویژگی های هوشمندانه این کانسپت به شمار می رود. پیشنهاد این طرح  برای آگاهی مردم از ارزش زباله های دور ریختنی و استفاده از پروسه دفع آن و انرژی تولید شده از دفع آن برای شرایط زندگی است. به همین دلیل چشم انداز طرح مانند یک کارخانه بزرگ است که شهری بلند مرتبه در خود جای داده است.

 

کارخانه کلانشهر عمودی

 

 منبع : هنرآنلاین  

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »