جانی دپ در جشنواره کن هفت دقیقه تشویق شد

نخل طلا به مایکل داگلاس رسید

جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ با نمایش فیلم «ژان دوباری» جانی دپ کارش را شروع و نخل طلای افتخاری خود را نیز به مایکل داگلاس اهدا کرد.

به گزارش سایت هنردستان به نقل از ورایتی، هفتادوششمین دوره جشنواره فیلم کن در حالی شب پیش کارش را شروع کرد که فیلم «ژان دوباری» با بازی جانی دپ فیلم افتتاحیه آن بود و با تشویق هفت‌دقیقه‌ای ایستاده از آن استقبال شد.

پیش از آن، جانی دپ در فرش قرمز جشنواره حضور یافت و استقبالی که از او به عمل آمد، نشان داد فرانسوی‌ها هنوز شیفته او هستند.

او با استقبال هزاران هوادار روبه‌رو شد و پنج دقیقه کامل پیش از رفتن روی فرش قرمز در بیرون مراسم به استقبال آنها پاسخ گفت و به آنها امضا داد.

جانی دپ

دپ که در فیلم «ژان دوباری» در نقش شاه‌لویی پانزدهم بازی کرده، در سالن نمایش با تشویق ایستاده هفت‌دقیقه‌ای روبه‌رو شد و جلو اشک‌هایش را گرفت و برای حضار در سالن دست تکان داد.

مایوین کارگردان و بازیگر فیلم نیز در حالی که برای مدت کوتاهی میکروفن را می‌گرفت، اشک ریخت و از تهیه‌کننده‌اش تشکر کرد و گفت تامین مالی این فیلم دشوار بود. من می‌خواهم این لحظه را با تمام تیمم به اشتراک بگذارم.

در «ژان دو باری» مایوین در نقش ژان ووبرنیه، زنی از طبقه کارگر در قرن هجدهم ظاهر شده که از طبقه‌های اجتماعی بالا می‌رود و به محبوب شاه‌لویی پانزدهم بدل می‌شود.

این فیلم پس از پایان نبرد قانونی دپ در سال ۲۰۲۲ علیه همسر سابقش امبر هرد ساخته شد و گرچه هیات‌منصفه به نفع دپ رای داد اما در طول دادگاه با اتهام سوء‌رفتار مواجه بود و به همین دلیل هنوز در حاشیه هالیوود باقی مانده است.

تیری فرمو، مدیر جشنواره در کنفرانس مطبوعاتی شب پیش از افتتاحیه گفته بود: من در زندگی‌ام فقط یک قانون دارم؛ آزادی فکر و آزادی بیان و عمل در چارچوب قانونی. اگر جانی دپ از بازی در فیلمی منع می‌شد، یا فیلم توقیف می‌شد ما اینجا در مورد آن صحبت نمی‌کردیم. اگر یک نفر در این دنیا باشد که کم‌ترین علاقه‌ای را به این محاکمه بسیار رسانه‌ای‌شده نداشت، من هستم. من همچنان به جانی دپ به عنوان یک بازیگر اهمیت می‌دهم.

«ژان دوباری» هنوز پخش‌کننده‌ای در آمریکا ندارد.

مایکل داگلاس

در مراسم افتتاحیه همچنین از مایکل داگلاس با اهدای نخل طلای افتخاری امسال تجلیل شد. این بازیگر ۷۸ ساله نخل طلای خود را از کاترین دنوو و اوما تورمن دریافت کرد.

داگلاس که در این مراسم همراه دختر و همسرش کاترین زتاجونز بود روی صحنه از پدرش کرک داگلاس هم یاد کرد. داگلاس آخرین‌بار سال ۲۰۱۳ برای اکران فیلم «پشت چلچراغ» استیون سودربرگ در کن حضور داشت.

مراسم امسال را کیارا ماسترویانی، بازیگر و دختر کاترین دونو و مارچلو ماسترویانی که با خواندن آهنگی به زبان ایتالیایی وارد سالن شد، افتتاح کرد.

اوایل شب پیش از شروع مراسم افتتاحیه، روبن اوستلوند رییس هیات داوران امسال کن با اعضای هیات داوری از جمله بری لارسون، پل دانو و جولیا دوکورنائو کارگردان فیلم «تیتان» روی فرش قرمز رفت. اوما تورمن، مدس میکلسن، هلن میرن، بازیگر چینی گونگ لی و ال فانینگ دیگر چهره‌های حاضر بر فرش قرمز افتتاحیه بودند.

5/5 - (17 امتیاز)