نمایش آثار ماریا لسینگ در لندن

هنردستان: نقاش استرالیایی در اواخر دهه هشتتم زندگی‌اش، زمانی این اثر را خلق کرد که تحت تاثیر تجربه‌هایش از درد و بستری بودن در بیمارستان بود.

 

به گزارش هنردستان، اسکای شِروین در گاردین تحلیلی بر نقاشی‌ای از ماریا لَسینگ (Maria Lassnig) نقاش بزرگ استرالیایی نوشته است. او در یادداشت کوتاهی با عنوان “خودنگاره‌ی ماریا لسینگ با حبابی برای حرف زدن: خندیدن به زندگی تراژی-کمیک”  نوشته: او تنها چیزهایی را که به صورت ملموس حس می‌کند، نقاشی می‌کشد. پیامد انتزاع چیزی هم ترسناک و هم مضحک است؛ پیشنهاد هنرمندی که هرگز از خندیدن به زندگی تراژی-کمیک نترسید.

 

خطوط خارجی چهره تابان و فروزان است، رنگ روغن سبز، نیم رخ دوگانه؛ یکی بسته و دیگری با دهانی باز، شاید پیشنهادی برای ورق‌ها یا کتاب‌های پویا نمایی. حبابی که به شکلی کارتونی برای حرف‌های به زبان نیامده کشیده شده است شاید بیش از همه  خبر از نوعی لکنت می‌دهد. تصویری است در معرض وارفتگی، با پس زمینه‌ای شلوغ از یک صورتی بی رنگ و لعاب.

خودنگاره لسینگ

ماریل لَسینگ، نقاش بزرگ استرالیایی این کار را در اواخر دهه هشتم زندگی‌اش، زمانی که در بیمارستان بستری بود، با محدودیت‌های فیزیکی رو به رو بود و درد می‌کشید، خلق کرد.

 

“خودآگاهی فیزیکی” نقاشیِ لَسینگ بر خروجی و برون داد کار او غالب است. شاید برای همین او تنها چیزهایی را که به صورت ملموس حس می‌کند، نقاشی می‌کشد. پیامد انتزاع چیزی هم ترسناک و هم مضحک است؛ پیشنهاد هنرمندی که هرگز از خندیدن به زندگی تراژی-کمیک نترسید.

 

 نمایشگاهی از آثار این نقاش استرالیایی تا 29 آوریل در هاوسر اند ورث لندن برپا خواهد بود.

 

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »