برگزاری دو کارگاه آموزشی داستان‌نویسی توسط حسین سناپور

دو کارگاه­ تخصصی داستان‌نویسی با حضور و تدریس حسین سناپور در واحد فن‌آور و موسسه‌‌ی «افرامانا» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی واحد فن‌آور و مؤسسه­ی فرهنگی هنری افرامانا، در پنجمین دوره‌ی کارگاه‌های تخصصی و آموزشی این مؤسسه، حسین سناپور، داستان‌نویس و مدرس داستان‌نویسی دو کارگاه جداگانه با عناوین کارگاه داستان‌نویسی و کارگاه تحلیل داستان‌های کوتاه کلاسیک و نوشتن داستان را برگزار می‌کند.

بنا بر گزارش سایت هنردستان، حسین سناپور در این کارگاه علاوه بر آموزش داستان‌نویسی به صورت عملی آموزش می‌دهد و همچنین درباره‌ی تکنیک نوشتن داستان‌های کوتاه کلاسیک و تحلیل داستان‌ها صحبت خواهد کرد.

از حسین سناپور تا کنون رمان‌ها و مجموعه داستان‌های نیمه‌ی غایب، ویران می‌آیی، با گارد باز، سمت تاریک کلمات، شمایل تاریک کاخ‌ها، لب بر تیغ، دود، سپیدتر از استخوان، خاکستر، آتش و مخلوقات غریب توسط نشر چشمه منتشر شده که همگی چندین بار تجدید چاپ و از استقبال خوانندگان برخوردار شدند.

رمان نیمه‌ی غایب نوشته‌ی او از جمله پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر فارسی بود که به چاپ هجدهم رسید. این رمان برای او جوایز مختلفی را به ارمغان آورد و در مدت یک سال شش بار تجدید چاپ شد.

علاوه بر این این نویسنده و مدرس داستان‌نویسی چند کتاب درباره‌ی ‌داستان‌نویسی دیگر همچون هم‌خوانی کاتبان، ده جستار داستان‌نویسی، جادوهای داستان (چهار جستار داستان‌نویسی)، یک شیوه برای رمان‌نویسی و تودرتویی شگردها منتشر شده کرده است. سناپور پیش از این نیز کارگاه‌های داستان‌نویسی را در مؤسسات فرهنگی و آموزشی دیگر برگزار کرده بود.

این گزارش می‌افزاید: سناپور تا کنون جوایز ادبی و داستان‌نویسی متعددی را به دست آورده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی مهرگان ادب برای رمان نیمه‌ی غایب (1378)، جایزه‌ی ادبی یلدا (1381)، جایزه‌ی بهترین مجموعه داستان کوتاه برای «سمت تاریک کلمات» از ششمین دوره جایزه‌ی هوشنگ گلشیری (1385) اشاره کرد. او همچنین در سومین دوره‌ی جایزه‌ی احمد محمود برای مجموعه‌داستان مخلوقات غریب نامزد شده بود.

علاقه‌مندان برای شرکت و ثبت‌نام در این دو کارگاه‌ داستان‌نویسی و دریافت اطلاعات بیش‌تر می‌‌توانند با شماره تلفن‌های 02166176442 – 09226071617 تماس بگیرند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »