اولین اثر آنتونیو گائودی در بارسلونا موزه می‌شود

هنردستان: اولین بنای طراحی شده آنتونیو گائودی در بارسلونای اسپانیا به زودی بازگشایی می‌شود.

کاسا ویسنس اولین بنای طراحی شده آنتونیو گائودی معمار شهیر اسپانیایی نیمه دوم سال 2017 در قالب موزه بازگشایی می‌شود.

 به گزارش هنردستان: کاسا ویسنس اولین بنای طراحی شده آنتونیو گائودی معمار شهیر اسپانیایی نیمه دوم سال 2017 در قالب موزه بازگشایی می‌شود.

پیش از این قرار بود در سال 2016 این موزه افتتاح شود اما به دلیل پیچیدگی‌هایی در  بازسازی این بنا بازگشایی آن به تعویق افتاد. کاسا ویسنس در سال ۲۰۰۵ میلادی از سوی یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

کاسا ویسنس اولین ساختمان مهم گائودی است که بین سالهای 1883 و 1888 برای خانواده‌ی ثروتمندی که صاحب کارخانه‌ی سرامیک بودند ساخته شده است. این موضوع در نمای “ترنکادیس” آن که شامل تنوع شاخصی از تزئینات سرامیکی است به خوبی قابل مشاهده است.

آثار اولیه گائودی در دهه 1870 نشان دهنده واکنش وی نسبت به شیوه مرسوم و متمایل به نئوگوتیک امپراطوری دوم و ملهم از قرون وسطی بود و به تدریج به سبک مستقل و منحصر به فرد خود که ناشی از خصایص فردی و خلاقیت بی­حد او بود دست یافت.

Gaudí’s Casa Vicens to Open as a Museum in 2016,Casa Vicens. Image © Ian Gampon [Flickr CC]

 آنتونیو گائودی یکی از معماران خلاق عصر ما است گرچه از نظر مورخین هنر و معماری آثار او پیوستگی‌هایی با معماری اسلامی اسپانیا، گوتیک کاتالونی و آرنوو دارد ولی نبوغ او در این است که شالوده ­ای برای هنر جدید بما ارائه داده است. در کارهای وی دنیایی کامل و منحصر بفرد عرضه می‌شود. از خلال جزئیات معماری گائودی و از ورای تزئینات گوناگونش که در تاریخ معماری بی ­سابقه است می‌توان احساسات عمیق این معمار را درک کرد.

 

منبه: هنرآنلاین

امتیاز دهید