دی‌کاپریو به ملاله یوسف‌زی تبریک گفت

هنردستان: بازیگر سرشناس سینمای آمریکا و جهان به ملاله یوسف‌زی برای انتخابش به عنوان جدیدترین پیام‌آور صلح تبریک گفت.

به گزارش هنردستان: به نقل از آسوشیتدپرس، ملاله یوسف‌زی جوان‌ترین پیام‌آور صلح شد که بالاترین افتخاری است که از سوی سازمان دیده‌بان برای یک دوره ۲۲ ساله به فردی تعلق می‌گیرد.

به گزارش هنردستان: به نقل از آسوشیتدپرس، ملاله یوسف‌زی جوان‌ترین پیام‌آور صلح شد که بالاترین افتخاری است که از سوی سازمان دیده‌بان برای یک دوره ۲۲ ساله به فردی تعلق می‌گیرد.

دی کاپریو در پیامی توییتری تبریک خود را به این مناسبت اعلام کرد.

در عین حال که دی کاپریو این توییت را خطاب به ملاله نوشت خود این توییت با بازخوردهای بسیاری روبه رو شد. در حالی که برخی سعی داشتند برخورد نژادی با این موضوع بکنند و بگویند دی کاپریو از یک پاکستانی دفاع کرد، برخی دیگر نیز از هر دوی این شخصیت‌ها تجلیل کرده بودند و با توییت‌هایی چون «لئوناردو بسیار شایسته‌تر بود تا این لقب را بگیرد، اما ملاله تو واقعا شایسته این جایگاه هستی…» از آن استقبال کرده بودند.

لقب «پیام آور صلح» از سال ۲۰۱۱ و از سوی سازمان جهانی دیده‌بان اهدا می‌شود. هر سال این لقب در سه بخش اهدا می‌شود، به فرد، جامعه و محیط.

ملاله یوسف‌زی توسط طالبان در اکتبر سال ۲۰۱۲ به خاطر تلاشش برای پیشبرد آموزش دختران با اصابت گلوله در ناحیه سر روبه رو شد. وی آن زمان تنها چهارده سال داشت. ملاله جوان‌ترین دریافت کننده جایزه صلح نوبل است و این جایزه را سال ۲۰۱۴ برای تلاشش در راه آموزش نوجوانان دریافت کرد.

 

2434406

 

منبع: مهر

امتیاز دهید