حمایت انجمن کارگردانان آمریکا از اصغر فرهادی

انجمن کارگردانان، انجمن بازیگران و انجمن فیلمنامه‌نویسان آمریکا اقدام دونالد ترامپ را محکوم کردند.

انجمن کارگردانان، انجمن بازیگران و انجمن فیلمنامه‌نویسان آمریکا ضمن محکوم کردم اقدام بحث‌برانگیز دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا، اعلام کردند که این اقدام کاملاً برخلاف ایده «برابری فرصت‌ها»ست.

 

 

بنابر گزارش «ایندیا اکسپرس»، اصغر فرهادی چند روز پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل این اقدام در مراسم اسکار ۲۰۱۷ شرکت نخواهد کرد.

 

شانزده هزار کارگردان عضو انجمن کارگردانان آمریکا هستند که در بیانیه رسمی خود در همین راستا اعلام کرده‌اند «داد و ستد آزادانه در هنر» در مرکز هویت سینما و تلویزیون قرار دارد و فرمانی که روز بیست و هفتم ژانویه توسط ترامپ صادر شده است کاملاً با این ایده در تضاد است.

 

این انجمن نوشته است: «انجمن کارگردانان آمریکا معتقد است که تمام هنرمندان، صرف نظر از ملیت، دین یا جنسیت‌شان باید بتوانند به آمریکا بیایند و آثار هنری‌شان را نمایش دهند. سیاستی که از این موضوع جلوگیری می‌کند، باید دغدغه تمام کسانی باشد که به سینما و هنر اهمیت می‌دهند.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »