کیومرث مرادی خبر داد؛ دو تئاتر ژاپنی و ایتالیایی در تهران

هنردستان: کیومرث مرادی مدیر بخش آموزش و بین الملل کمپانی تئاتر باران از اجرا و کارگاه آموزشی کمپانی تئاتر پوتلچ ایتالیا و یک گروه از کشور ژاپن در ایران خبر داد.

به گزارش هنردستان، این کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه گفت: سال ۹۵ قراردادی را میان کمپانی تئاتر باران و کمپانی پوتلج برقرار کردم که براساس آن، قرار شد ارتباط‌های فرهنگی میان ایران و ایتالیا آغاز شود. فکر می‌کنم با این قرارداد برای اولین‌بار قرار شد یک تئاتر خصوصی در ایران دست به چنین کاری زده است و به نظرم این بی‌سابقه‌ترین حضور بین‌المللی تئاتر خصوصی ایران است.

 

وی در همین زمینه افزود: به زودی تعدادی از هنرجویان و دانشجویان تئاتر در «جشنواره میان فرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا» که طی همکاری کمپانی تئاتر باران و گروه تئاتر بین‌المللی پوتلچ (Teatro Polach) برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند و طی همین همکاری از این گروه برای اجرای دو نمایش در ایران دعوت کردم و نمایش”ساکورا”نیز از کشور ژاپن برای این جشنواره بینافرهنگی به ایران دعوت شده است.

 

کارگردان نمایش”شکلک”در همین زمینه تصریح کرد: نخستین دوره این برنامه، سال گذشته اتفاق افتاد و ما توانستیم ۹ دانشجو را به این سفر ببریم. بسیار سفر پرباری بود. من به‌صورت هم‌زمان نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» که در ایران با بازیگران ایرانی و در آمریکا با بازیگران آمریکایی اجرا کرده‌ام را به این دوره از جشنواره بردم.

 

مرادی افزود: آنها قرار است 2 اردیبهشت وارد ایران شوند و به مدت 10 روز در تئاتر باران علاوه بر اجرای نمایش ورک شاپ‌های آموزشی پیشرفته برگزار خواهند کرد.

 

وی خاطرنشان ساخت: همچنان کارگاه‌های آموزشی بازیگری و کارگردانی را در دو موسسه کارنامه و باران دارم. هدفم از این کلاس‌ها ارائه آخرین متدها و روش‌های بازیگری و کارگردانی است. در کلاس‌های کارگردانی‌ام آثار کارگردان‌های بزرگ دنیا را با هنرجویان مرور می‌کنیم و درباره جدیدترین شیوه‌های کارگردانی صحبت می‌کنیم. امیدوارم این کلاس‌ها کمکی برای هنرجویان باشد.

 

منبع: ایلنا

 

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »