به گزارش هنردستان، در این نمایشگاه آثار شماری از هنرمندان نامدار ایرانی که هر یک غزلی از سعدی را در قالب یک اثر هنری بیان کرده‌اند، در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

 

مریم راستی، مدیر گالری هپتا، درباره این نمایشگاه می‌گوید: اول اردیبهشت که بر طبق گفته خود سعدی در دیباچه گلستان آغاز کتابت گلستان است، نیکو زمانی است برای یاد او کردن و گرامیداشت او و به خاطر آوردن که به قول ملک‌الشعرای بهار به کوشش سعدی است که ما اکنون به زبان سعدی سخن می‌گوییم. در نمایشگاه “اول اردیبهشت ماه جلالی” غزل‌هایی از سعدی، که با راهنمایی دکتر ضیا موحد، فیلسوف، شاعر و سعدی‌شناس انتخاب شده‌اند، از قید واژه آزاد شده‌اند و در قالب یک اثر هنری (نقاش، اینستالیشن، ویدیو آرت) به نمایش گذاشته شده‌اند.

 

در نمایشگاه “اول اردیبهشت ماه جلالی” هنرمندانی چون بهنام کامرانى، پرستو حقى،نسترن صفایى، عادل یونسی، مهناز پسیخانی، مسعود کشمیری، هامد جابرها، کتایون کرمی، محمود محرومی، امین باقری، پویا رضی، مهدی مقیم‌نژاد و سروش میلانی زاده شرکت دارند و به ارائه یک اثر در کنار یک غزل از سعدی پرداخته‌اند.

 

در روز افتتاحیه نمایشگاه، در کنار نمایش آثار هنری برنامه “سعدی‌خوانی” نیز با حضور اعضای هفته‌نامه کرگدن در گالری هپتا برپا خواهد شد. همچنین از ۷ اردیبهشت نیز سلسله سخنرانی‌هایی درباره سعدی با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه در گالری برقرار است.

 

این نمایشگاه از جمعه ۱ اردیبهشت تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در گالری هپتا برپاست.

 

گالری هپتا در کریمخان، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بعد از خیابان شاداب بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف واقع است و از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.