رونمایی از سه پوستر نمایش گروه ایرانی برای اجرا در بیروت+عکس

هنردستان: پوستر سه نمایش گروه تئاتر ماها برای اجرا در بیروت رونمایی شد.

به گزارش هنردستان، طراح گرافیک سه نمایشی که توسط گروه تئاتر «ماها» در بیروت لبنان روی صحنه می‌رود، به عهده پدرام تنعمى است.

 

گروه تئاتر «ماها» سه نمایش «دمنوش»، «زورخانه» و «شکرپاره» را در فستیوال «بایپاد» بیروت روی صحنه می‌برد؛ اجرای “دَمنوش” از سینا صابری در تاریخ ٣ اردیبهشت ٩٦ در فستیوال “بایپاد” در بیروت بر روی صحنه خواهد رفت. این اثر دغدغه‌ای فرهنگی اجتماعی برای معرفی بخشی از شیرینی کهن این مرز و بوم به جهانیان را دارد. دَمنوش پیش از این در اتریش و آلمان هم اجرا شده.

 

اجرای دیگر این گروه با عنوان “زورخانه” و با کارگردانی مصطفا شب‌‌خوان در تاریخ ٣ اردیبهشت ٩٦ در فستیوال “بایپاد” اجرا می‌شود. دغدغه ی این اثر، جست و جوی بدن و حرکت در ورزشی کهن و آیینی است. شب‌‌خوان در این پروژه به معرفی پهلوان، زورخانه و وسایلی که در آن وجود دارد می‌پردازد.

 

اجرای “شکرپاره” با کارگردانی میترا ضیائی‌کیا اثر دیگری است که گروه “ماها” در تاریخ ٢ اردیبهشت ٩٦ در بیروت به نمایش خواهد گذاشت. این اجرا تصویری زنانه از دوره قاجار را ارایه می‌دهد. دغدغه اجرا شکستن قرینگی در حرکات کهن ایرانی و معرفی برخی تصاویر ایرانی است. شکرپاره پیش از این در تهران، اتریش و آلمان اجرا شده است.

 

در معرفی گروه آمده است که از سال ٩٢ و با همکاری ٨ هنرمند از شاخه‌های مختلف هنری شکل گرفته و تمرکز هنری‌اش بر بدن و حرکت در حیطه هنرهای نمایشی است.

 

اولین پروژه ی رسمی گروه ماها در ایران فستیوال بدن و حرکت ماها بوده که در اسفند ٩٤ در خانه نمایش دا، برگزار شد و نام اولین فستیوال رسمی بدن و حرکت در ایران را از آن خود کرد. ماها همچنین در کارنامه هنری خود اجرای بین‌المللی “زعفران” را دارد که نتیجه همکاری مشترک این گروه با کمپانی مقامات در کشور لبنان است.

 

مصطفا شب خوان و سینا صابری مسئولیت سرپرستی و برنامه‌ریزی گروه ماها را بر عهده دارند.

 

منیع: ایلنا

امتیاز دهید