اُک آگبو هنرمندی که شما را به فکر فرو می‌برد / لایه‌های پنهان بیماران روانی

 هنردستان : لوئیس اُک آگبو، با کمک ترفند مونتاژ ، پرتره‌هایی به نمایش گذاشته است از مردمان کشورش که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد.

لوئیس اُک آگبو، عکاس بنینی با کمک ترفند مونتاژ پرتره‌هایی  به نمایش گذاشته است از مردمان کشورش که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد.لوئیس اُک آگبو عکاسی است که بیش از همه پرتره‌هایی از بیماران روانی را تصویر می‌کند تا بخشی از پیچیدگی‌های فرهنگ کشورش را به نمایش بگذارد. عکس‌های که در این مطلب خواهید دید، تصاویری است که در جشنواره اِموآ فرانسه به نمایش گذاشته شده است.  جشنواره‌ای که تا سی ام آوریل ادامه دارد.

 

لوئیس اُک آگبو، عکاس بنینی با کمک ترفند مونتاژ پرتره‌هایی  به نمایش گذاشته است از مردمان کشورش که هر بیننده‌ای را به فکر فرو می‌برد.  

لوئیس اُک آگبو عکاسی است که بیش از همه پرتره‌هایی از بیماران روانی را تصویر می‌کند تا بخشی از پیچیدگی‌های فرهنگ کشورش را به نمایش بگذارد. عکس‌های که در این مطلب خواهید دید، تصاویری است که در جشنواره اِموآ فرانسه به نمایش گذاشته شده است.  جشنواره‌ای که تا سی ام آوریل ادامه دارد.

آگبو متولد سال 1980 است. او مدتی در فرانسه و بعد در بلژیک به پژوهش در حوزه بیماری‌های روانی پرداخته است. او می‌گوید: “روش من این است که در یک چیز واحد، دو، سه یا چهار پدیده را ببینم،  چیزی که اجازه می‌دهد که من هر انسانی را همبسته با محیطش تلقی کنم.”

آگبو نمایشگاهایی از آثارش را در بنین، توگو، مالی و بلژیک نیز برگزار کرده است.

بنین کشوری در غرب آفریقا است که پیشتر داهومی نامیده می‌شد. پایتخت آن پورتو نووو است اما مرکز سیاسی  آن کوتونو ‌است؛ مرکزی سیاسی که در عین حال پررونق‌ترین شهر این کشور به لحاظ اقتصادی است.

11

10

9

8

7

6

4

3

2

1

منبع : هنرآنلاین

امتیاز دهید