وضعیت برگزیده جایزه جلال بدون تغییر

هنردستان :  فیروز زنوزی جلالی همچنان در بیمارستان مسیح دانشوری به دلیل وخامت حال بستری است.

به گزارش هنردستان، حدود دو هفته‌ای می‌شود که فیروز زنوزی جلالی نویسنده «قاعده بازی» در بیمارستان مسیح دانشوری بستری است اما او از هفته گذشته در بیهوشی کامل به سر می‌برد.

 

به گزارش هنردستان، حدود دو هفته‌ای می‌شود که فیروز زنوزی جلالی نویسنده «قاعده بازی» در بیمارستان مسیح دانشوری بستری است اما او از هفته گذشته در بیهوشی کامل به سر می‌برد.

نویسنده رمان «برج 110» حدود 5 روزی است بیهوش است و از طریق دستگاه تنفس می‌کند البته بر اساس اعلام خانواده در نوبت انتقال به بخش آی سی یو است.

وی که مدتی بود از بیماری ریه رنج می‌برد و تحت شیمی‌درمانی قرار گرفته بود به دلیل وخامت وضعیت و با تجویز پزشکان روند شیمی درمان متوقف شد تا فشار بیشتری متوجه این نویسنده نباشد.

سال گذشته در ماه اردیبهشت رمان «برج 110» زنوزی جلالی در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

فیروز زنوزی جلالی، متولد 1329 خرم‌آباد است. در سال 1387 جایزه ادبی جلال آل‌احمد را برای رمان «قاعده بازی» دریافت کرد. وی همچنین برنده جایزه قلم زرین شده است.

 از این نویسنده آثاری چون «باران بر زمین سوخته(مجموعه نقد آثار احمد محمود)»، «سال‌های سرد»، «خاک و خاکستر»، «روزی که خورشید سوخت»، «اسکاد روی ماز 543»، «مردی با کفش‌های قهوه‌ای»، «سیاه بمبک»، «مجموعه داستان اولی‌ها (گردآوری)»، «مخلوق»، «شور و شیرین» منتشر شده است.

«برج 110» عنوان اثری است که در قالب رمان نوشته شده و در حال حاضر در انتظار چاپ است. این اثر به صورت تخیلی و با استفاده از ابزارهای فلسفی و روانشناختی نوشته شده که در آن نمادپردازی‌هایی هم صورت گرفته است. به عنوان نمونه «110» عدد ابجدی است که نام حضرت علی(ع) را به یاد می‌آورد.

زنوزی جلالی متولد سال 1329 در خرم آباد است. وی تا پایان تحصیلات ابتدایی در بروجرد بود و سپس به تهران آمد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌های نظامی گذرانده و ناخدا یکم کمیسر دریایی است. او به‌عنوان کارشناس با بخش داستان بنیاد جنگ‌زدگان، کتاب سال بنیاد شهید، بخش قصه و رمان حوزه هنری و بخش انتخاب آثار برتر معلمان همکاری داشته و علاوه بر ساخت فیلمهای مستند به فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌نویسی و تدریس و نقد نیز می‌پردازد.

کتاب مردی با کفش‌های قهوه‌ای او جزء آثار برتر 20 ساله انقلاب شناخته شده و کتاب مخلوق او نیز برنده دیپلم افتخار از طرف بنیاد شهید شده است.

منبع : فارس 

امتیاز دهید