نمایشگاه کتاب تهران میزبان دیوید آلموند

هنردستان : مدیر نشر هوپا از تمایل دیوید آلموند نویسنده سرشناس انگلیسی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران و برگزاری کارگاه‌های نویسندگی توسط وی خبر داد.

به گزارش هنردستان ، در آستانه  برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب، “دیوید آلموند” نویسنده صاحب نام انگلیسی از تمایل برای حضور در ایران و شرکت در این رویداد به دعوت ناشر ایرانی خود خبر داده است.

 

به گزارش هنردستان ، در آستانه  برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب، “دیوید آلموند” نویسنده صاحب نام انگلیسی از تمایل برای حضور در ایران و شرکت در این رویداد به دعوت ناشر ایرانی خود خبر داده است.

محمد متولی مدیر نشر هوپا که ناشر ترجمه آثار وی در ایران به شمار می‌رود در این زمینه گفت: دیوید آلموند نویسنده رمان مشهور اسکلیگ برای نوجوانان است که برای او جوایز زیادی را به ارمغان آورده است. همچنین کتاب “بوته زار کیت”، “چشم بهشتی”، “قلب مخفی”، “آتش خواران”  و “گل”  از جمله آثار قابل توجه وی به شمار می‌روند که همگی ترکیبی از جهان واقعی معاصر و فانتزی، تضادهای قومی و تجربه‌های ارزشمند است. او در واقع نویسنده‌ای است که سعی دارد نشان دهد دنیای فراطبیعی چگونه می‌تواند باشد. دنیایی که درآن، واقعیت و افسانه، حقیقت و دروغ با چرخشی خلاقانه به یکدیگر تبدیل می شوند.

ممتولی همچنین گفت: آلموند در زمره نویسندگانی است که توانسته دو بار کاندیدای جایزه هانس‌ کریستین اندرسن در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ شود. در سال ۲۰۰۸ نام او جزو پنج فینالیست برتر این جایزه جهانی شناخته شد و در سال ۲۰۱۰ جایزه اندرسن به این نویسنده انگلیسی‌تبار تعلق گرفت.

به گفته متولی از این نویسنده آثار متعددی در ایران وجود دارد و او در زمره نویسندگانی بوده که با وجود عضویت نداشتن ایران در معاهده کپی‌رایت بر این باور بوده همین که بچه‌های ایرانی می‌توانند کتابش را بخوانند خوشحال کننده است.

مدیر نشر هوپا افزود: ما با ارتباطی که با این نویسنده و بنیاد آلموند برقرار کرده قصد داریم با دعوت از او در نمایشگاه کتاب تهران و برگزاری کارگاه‌های آموزشی فضایی را فراهم کنیم تا نویسندگان داخل کشور ضمن آشنایی بیشتر با وی از تجربیات و مهارت نویسندگی‌اش بهره برند. به باور من این گونه مراودات موجب ارتقا و رشد ادبیات ما و گسترش تعامل دوطرفه ما با ادبیات جهان خواهد شد. در همین زمینه آلموند از دعوت نشر هوپا برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران و برگزاری کارگاه‌های نویسندگی بسیار استقبال کرده و انتشارات هوپا از ماه آذر با همکاری آلموند در حال پی گیری از طریق مراجع ذی‌ریط برای حضور او در ایران است.

منبع : هنرآنلاین

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »