بنی اعتماد: جشنواره جهانی فیلم فجر در مسیر نزدیک شدن به استانداردهای جهانی است

هنردستان : رخشان بنی اعتماد معتقد است جشنواره جهانی فیلم فجر در حال نزدیک شدن به استاندارد جشنواره های معتبر دنیاست.

به گزارش هنردستان به نقل ازستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگردان فیلم«قصه ها» با اشاره به تاثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر بر سینمای ایران گفت:  با توجه به اتفاقاتی که در بخش جهانی جشنواره  در حال رخ دادن است و با مدیریتی که در تعریف جشنواره بین المللی فیلم فجر اتفاق افتاده این جشنواره به استانداردهای جشنواره های خوب دنیا نزدیک است .

 

به گزارش هنردستان به نقل ازستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگردان فیلم«قصه ها» با اشاره به تاثیرگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر بر سینمای ایران گفت: در ابتدا نگرانی هایی در مورد جدا شدن بخش جهانی جشنواره از بخش داخلی وجود داشت، چون از سال های دور همه سینماگران و مخاطبان به در کنار هم برگزار شدن این دو بخش عادت کرده بودند. اما فکر می کنم با توجه به اتفاقاتی که در بخش جهانی در حال رخ دادن است و با مدیریتی که در تعریف جشنواره بین المللی فیلم فجر اتفاق افتاده و درعین حال با رویکردهای موجود در آن، این جشنواره به استانداردهای جشنواره های خوب دنیا نزدیک است و دیگر جای نگرانی نیست.

او افزود: وقتی در مورد جشنواره های خوب دنیا صحبت می کنیم، الزاما منظورم جشنواره های بسیار معروف یا پرزرق و برق نیست. جشنواره های بسیار معتبری در بسیاری از جاهای دنیا برگزار می شوند که با این تعریف و رویکرد حرفه ای هستند.

این کارگردان گفت: خوشبختانه آن چیزی که در این جشنواره می بینم این است که بسیار به آن معیارها نزدیک شده است. امیدوارم آن کسانی که با افکار کلیشه ای، غیرقابل تغییر و منجمد به هر مقوله و پدیه ای در این جامعه نگاه می کنند با سمپاشی نتوانند مانع این حرکت درست شوند.

بنی اعتماد ادامه داد: تنها بخشی از جشنواره، به نمایش فیلم ها و استقبال مخاطبان از آثار اختصاص دارد، در بخش های دیگر جشنواره آداب و آیین حرفه ای برگزار می شود که موجب آشنایی فیلمسازان با یکدیگر است، کارگاه های تخصصی-آموزشی که در کنارش برگزار می شود و مارکتی که وجود دارد همگی از بخش های پراهمیت جشنواره است. به نظرم جشنواره جهانی به استانداردهایی در هر دو عرصه فیلم ها و برنامه های جانی در حال نزدیک شدن است.

او که کارگاهی در بخش دارالفنون جشنواره جهانی برگزار کرده بود درباره این کارگاه گفت: این کارگاه دو ساعته با عنوان «انتقال تجربه» برگزار شد و سعی کردم که سرفصل هایی را که کاملا مرتبط با تجربه های شخصی ام در کار فیلمسازی بود را برای بچه ها بگویم ولی همین اتفاق؛ جمع شدن فیلمسازان جوان از کشورهای مختلف دنیا کنار همدیگر و تجربه با هم بودن آنها در اینجا سرشار از انرژی بود.  اتفاقی که بسیار برایم خوشحال کننده بود.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود. 

rakhshan

 

منبع : پایگاه خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »