یک شخصیت طنز عروسکی به رادیونمایش اضافه می‌شود

شخصیت عروسکی جدید میرزابالا، همراه با هنرمندی علیرضا جاویدنیا به رادیونمایش می‌آید.

به گزارش روابط‌عمومی رادیونمایش، محسن سوهانی، مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیونمایش، ضمن اعلام این مطلب افزود: ما در پیشینه ادبیات پربارمان، آثار درخشان و شخصیت‌های ماندگاری در حوزه طنز داریم. برای مثال می‌توان از طنزپردازانی چون عبید زاکانی در قرن هشتم و علی‌اکبر خدا در دوره معاصر نام برد، یا شخصیت‌های طنزی مانند ملانصرالدین که علاوه بر ایران در اقصی نقاط جهان، از آسیای مرکزی و خاورمیانه گرفته تا منطقه بالکان در شرق اروپا ظهور و بروز داشته، یا بهلول که در جهان عرب و ادبیات پارسی با آن ویژگی‌های خاص، زکاوت و شیرین زبانی عمیق‌ترین انتقادات را بیان کرده است‌. در تاریخ روزنامه‌نگاری ایران نیز طنزنویسان شاخصی داشته‌ایم که زنده‌یاد کیومرث صابری فومنی با نشریه گل‌آقا شاخص‌ترین نمونه اخیر است.

او ادامه داد: بر این اساس و با توجه به اهمیت مقوله طنز در رسانه ملی، تصمیم گرفتیم یک عنصر نمایشی با ویژگی‌های طنزآمیز  وارد رادیونمایش کنیم. این شخصیت که میرزابالا نام دارد، یک پیرمرد خردمند شیرین‌زبان و بهلول‌صفت است که در ویژه‌برنامه «شادباش» رونمایی خواهد شد.

سوهانی افزود: در این فصل از مجموعه شادباش که با اجرای هنرمند محبوب و پیشکسوت علیرضا جاویدنیا روی آنتن خواهد رفت، عروسک میرزابالا نیز حضور خواهد داشت.

دو شخصیت دیگر هم نوه و فرزند جوان و جاهل میرزابالا هستند که ماجراهایی را رقم می‌زنند.

سوهانی همچنین گفت: فضای ویژه‌برنامه شادباش متنوع خواهد بود و در آن از موسیقی اقوام استفاده بهینه‌ای می‌شود.گزارش‌های گوناگونی از نقاط مختلف کشور بخصوص نواحی اهل سنت نشین نظیر کرمانشاه، سنندج ،مهاباد، سیستان و بلوچستان نیز خواهیم داشت و طی حال‌وهوایی شاد و پرنشاط به بحث وحدت عمیق بین شیعه و سنی در ایران زمین خواهیم پرداخت.

ان‌شاءالله در ادامه نیز شخصیت عروسکی میرزابالا در برنامه‌های دیگر رادیونمایش از جمله برنامه صبحگاهی حضور خواهد یافت و با زبان طنز، نقد و نکاتی را درباره مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی بیان خواهد کرد‌.

برنامه شادباش به تهیه‌کنندگی محسن جواهری، با هنرمندی علیرضا جاویدنیا از ۶ مهرماه ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن رادیونمایش می‌رود.

سهیلا خدادادی نویسنده، میلاد جباری مولانا طراح عروسک، جعفر جودتی صدابردار و سالار میرکریمی، عرفان زارعی و ‌زینب حسینی هنرمندان این برنامه رادیویی هستند.

امتیاز دهید