فیلم «نقطه کور» به یاد افشین یداللهی افتتاح شد

هنردستان : اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «نقطه کور» شامگاه شنبه ۲ اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش هنردستان ، در ابتدای این برنامه مهدی گلستانه تهیه کننده و کارگردان فیلم طی سخنانی با تشکر از حضور مهمانان گفت: متاسفانه فلیم «نقطه کور» در زمانی اتفاق می افتد که ما افشین یداللهی یکی از دوستان و شخصیت های فرهنگی خود را از دست دادیم. افشین یداللهی در این فیلم به عنوان مشاور روانپزشکی فیلمنامه حضور پررنگی داشت . 

 

به گزارش هنردستان ، در ابتدای این برنامه مهدی گلستانه تهیه کننده و کارگردان فیلم طی سخنانی با تشکر از حضور مهمانان گفت: متاسفانه فلیم «نقطه کور» در زمانی اتفاق می افتد که ما افشین یداللهی یکی از دوستان و شخصیت های فرهنگی خود را از دست دادیم. افشین یداللهی در این فیلم به عنوان مشاور روانپزشکی فیلمنامه حضور پررنگی داشت و بسیار کمک کرد و رفتن او آنقدر برای ما غیر قابل باور بود که ما به خودمان اجازه ندادیم تا در عنوان بندی فیلم  با او از عنوان زنده یاد یا مرحوم یاد کنیم و قطعا روح افشین یداللهی همراه ما است هر چند شاید فیزیکی غایب باشد.

گلستانه ادامه داد: فیلم «نقطه کور» در شرایط سختی ساخته شد و امیدوارم نتیجه این سختی ها باعث شده باشد تا فیلم خوبی ساخته شود و مردم دوست داشته باشند. در این فیلم بازیگرانی با من همکاری کردند همچون محمدرضا فروتن و هانیه توسلی که دارای سواد، تجربه و شعور بالایی بودند و بسیار همراهی کردند.

مهدی گلستانه با اشاره به اینکه امروز سعید جلالی نویسنده سریال «عاشقانه» به نمایندگی از  عوامل این سریال در این مراسم حضور دارد از عوامل فیلم «نقطه کور» دعوت کرد تا روی سن بروند.

هانیه توسلی بعد از حضور روی سن طی سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که اینجا حضور دارم و خود من امروز برای اولین بار فیلم را کنار شما می بینم.

نیکی مظفری بازیگر دیگر فیلم نیز در حالی که متاثر شده بود گفت: خیلی خوشحالم که اینجا حضور دارم اما در ماه های اخیر ما افراد و هنرمندان خوبی همچون علی معلم، افشین یداللهی و عارف لرستانی را از دست دادیم و امیدوارم روح همه آنها شاد باشد و خداوند به خانواده های آنها صبر عطا کند.

در این مراسم هنرمندانی همچون الهه حصاری، مریم معصومی، خاطره اسدی، شهرام حقیقت دوست، حبیب اسماعیلی، مجید مظفری، علیرضا زمانی نسب و امیر رضا دلاوری نیز حضور داشتند.

فیلم سینمایی «نقطه کور» به کار گردانی مهدی گلستانه از ششم اردیبهشت در سینماهای سراسر کشور اکران می شود و اولین اکران مردمی این فیلم با حضور بازیگران چهارشنبه ششم اردیبهشت در پردیس کوروش برگزار می شود.

فیلم سینمایی «نقطه کور» سومین ساخته مهدی گلستانه در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده بود و مورد استقبال مخاطبان و متتقدان قرار گرفت.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: خسرو ۲۳ روز را بر پهنه دریا و به دور از خانواده‌اش گذرانده است. او با دنیایی از ابهامات فکری که تمام مدت همراه او بوده وارد خانه‌اش در تهران می‌شود اما تمامی ذهنیت‌هایش عینیت یافته و قادر به مقابله با مسائل پیش آمده نیست تا اینکه … .

بازیگران فیلم عبارتند از محمدرضا فروتن، هانیه توسلی، شقایق فراهانی، محسن کیایی، خاطره اسدی، نیکی مظفری، مریم به وبانی، علیرضا زمانی نسب، سید احمد محمدی، سارا ربیعی، سجاد شهرابی، یلدا نوریان، حسین قورچی، مهدی پارسا، یونا تدین، نیوشا جهانی، نیوشا گودرزی، حسام رحیمی منش، نیلوفر یزدان پرست.

عوامل فیلم سینمایی «نقطه کور» نیز عبارتند از: کارگردان، تهیه‌کننده: مهدی گلستانه/ نویسنده: احسان بیگلری با همکاری پریسا هاشم‌پور/ مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری/تدوین: خشایار موحدیان، سعید سیاح/مدیر تولید: وحید مشاری/ مجری طرح: پیمان جعفری/ مدیر صدابرداری: بهروز معاونیان/ مدیر برنامه‌ریزی: علی افشین راد/ طراح صحنه و لباس: آنیتا جواهرچی/ طراح چهره‌پردازی:‌ مهرداد میرکیانی/ دستیار اول کارگردان: رضا شریفی/ منشی صحنه: شهره فهیمی/ برنامه ریز: رضا غفارنژاد مولایی/ مدیر تدارکات: جواد راهزانی/ مشاور روانپزشکی فیلمنامه: افشین یداللهی/ طراح و ترکیب صدا: بهمن اردلان، حسین مافی/ پخش رسانه فیلمسازان، مشاور رسانه ای: علی زادمهر.

منبع : مهر

امتیاز دهید