«عطر بیدار زمین» شنیدنی شد

تک‌آهنگ «عطر بیدار زمین» با شعری از عمران صلاحی، آهنگسازی مهرداد پازوکی و خوانندگی محمد یادگار در سبک موسیقی تلفیقی منتشر شد.

به گزارش هنردستان ، محمد یادگار خواننده موسیقی ایرانی درباره تک‌آهنگ «عطر بیدار زمین» اظهارداشت: «عطر بیدار زمین» نخستین قطعه از دومین آلبوم جدید من است که قرار است با همین نام در دسترس عموم قرار گیرد. این اثر توسط مهرداد پازوکی بر روی شعری از عمران صلاحی ساخته شده است.

وی که نخستین اثرش را دو سال پیش با عنوان «به سفر فکر نکن» منتشر کرده است درباره سبک مجموعه جدیدش گفت: حال و هوای این آلبوم با مجموعه قبلی کاملا متفاوت است، درست است که آهنگساز هر دو اثر مهرداد پازوکی است اما تلاش داشتیم فضای اثرها کاملا متفاوت باشند و در یک سطح نباشند. بر همین اساس قطعات آلبوم دوم که در مرحله آماده سازی و انتشار قرار دارند، عاشقانه‌تر است.

یادگار با اشاره به اینکه سبک قطعه «عطر بیدار زمین» موسیقی تلفیقی است، افزود: ما کارهایمان را متفاوت تولید می‌کنیم برای اینکه نشان دهیم ردیف آوازی موسیقی ایرانی هم فضای حزن و غم دارد و هم حالت شاد و عاشقانه و به احساس بعضی از شنوندگان تمام آن خشک و کسل کننده نیست. ما سعی‌مان بر این است که این موضوع را بیشتر به مخاطبان نشان دهیم و بشناسانیم.

این خواننده موسیقی ایرانی بیان کرد: نخستین آلبوم من فضایی متفاوت از این اثر داشت و این اثر نیز با کار بعدی‌ام که در دست تولید است نیز کاملا متفاوت است و با این تفاوت‌ها در تلاشیم توان و قدرت موسیقی ایرانی و فرهنگ ایرانی را نشان دهیم.

وی اظهارداشت: موسیقی ما به قدری وسیع و غنی است که هر چه قدر روی آن کار کنیم باز هم کم است. من در جایگاه خواننده و عضو کوچکی از جامعه موسیقی تلاش دارم ابعاد دیگری از موسیقی ایرانی را به مخاطبان معرفی کنم.

یادگار درباره دیگر قطعات آلبوم «عطر بیدار زمین» گفت: در حال حاضر نخستین قطعه با همین نام را منتشر کردیم و قرار است به مرور مابقی قطعه‌ها را انتشار دهیم. شعرهای این اثر متعلق به شاعران بزرگی همچون سایه، فریدون مشیری، مولانا، مهدی اخوان ثالث و عمران صلاحی است و نوازندگانی همچون کریم قربانی (ویلنسل)، فرشید حفظی‌فرد (اُبوا)، پدرام اغدامی (ویلن) و مهرداد پازوکی (پیانو) ما را در این اثر همراهی کردند.

این خواننده موسیقی ایرانی درباره انتشار فیزیکی آلبوم «عطر بیدار زمین» بیان کرد: تفکر اولیه من و پازوکی از ساخت و تولید این اثر، انتشار فیزیکی بود اما به دلیل شرایط موجود و استفاده نکردن عموم از لوح فشرده، تمامی قطعه‌های آلبوم را به صورت دیجیتال در اختیار مخاطبانمان قرار خواهیم داد بر این اساس نیز نخستین قطعه هم اکنون در سایت شخصی من منتشر شده است.

یادگار با بیان اینکه از انتشار این اثر درآمدزایی نخواهیم داشت، اظهارداشت: به خاطر عشق و علاقه‌ام به موسیقی ایرانی این آثار را تولید می‌کنم و هدفم از انتشار آنها انجام دادن یک کار فرهنگی است که امیدوارم روزبه روز مخاطبان این سبک از موسیقی بیشتر شود.

گروه «راما» کنسرت «عطر بیدار زمین» را تیرماه سال گذشته با همکاری مهرداد پازوکی (پیانیست) و محمد یادگار (آواز) در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه برد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »