نمایشگاه «طهران، سیاه و سفید»؛ طهران قدیم به روایت کارت پستال های تصویری (مجموعه شخصی امیرعلی اردکانیان)

نمایشگاه «طهران، سیاه و سفید»؛ طهران قدیم به روایت کارت پستال های تصویری (مجموعه شخصی امیرعلی اردکانیان)


به گزارش هنردستان این نمایشگاه (نمایشگاه «طهران، سیاه و سفید») از ۶۰ کارت‌ پستال تصویری دوران قاجار و پس از آن تشکیل شده و قرار است روایتی باشد از روند وضعیت و تغییرات ظاهری شهر تهران؛ شامل خیابان‌ ها، میدان‌ ها، چهارراه‌ ها و فضاها و عناصر شهری پایتخت ایران.
مجموعه کارت‌پستال‌ های به نمایش در آمده در موزه عکسخانه شهر از مجموعه شخصی امیرعلی اردکانیان انتخاب و پوستر نمایشگاه نیز توسط »امید خاکباز» طراحی شده است. کارت‌ پستال به عنوان یکی از رسانه‌ های مهم دوران گذشته همواره در اختیار عموم مردم بوده است و برای ارسال و دریافت پیام از سوی آن‌ ها استفاده ‌شده است. به همین خاطر در بررسی تصاویر دوران گذشته از اسناد تصویری با ارزش‌ اند.
تصاویر نمایشگاه تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۲ بر روی دیوارهای موزه عکسخانه شهر قرار خواهند داشت. تماشای این نمایشگاه به علاقه‌مندان هنر، معماری، تاریخ، تاریخ عکاسی و تاریخ فضاهای شهری توصیه می‌ شود.

 بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگان می باشد.افتتاحیه نمایشگاه: چهارشنبه، ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰
زمان: ۱۲ مهر ماه الی ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۲
ساعات بازدید:‌ 
شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰
پنج شنبه ها ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰

مکان : موزه عکسخانه شهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »