جشنواره ملی سرود فجر برگزار می‌شود

حامد جلیلی مدیر دفتر سرود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشنواره ملی سرود فجر خبر داد.

به گزارش هنردستان، حامد جلیلی مدیر دفتر سرود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: دفتر سرود اداره کل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال ۱۴۰۱ به دستور وزیر ارشاد تاسیس شد. یکی از اهداف تاسیس دفتر سرود، اعتلای بیشتر سرود و حل معضلاتی است که در عرصه سرود در کشورمان وجود دارد. هدف دفتر سرود ساماندهی و ارتقای سطح کیفیِ گروه‌های سرود و تولیدات آنهاست.

جلیلی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی سرود فجر توضیح می‌دهد: یکی از فعالیت‌های اصلی ما در دفتر سرود، برگزاری جشنواره سرود فجر در سطح ملی است. اواخر مهر سال جاری فراخوان این جشنواره منتشر می‌شود و گروه‌های کُر، آکاپلا و گروه‌های سرود می‌توانند به صورت حرفه‌ای در این جشنواره شرکت کنند.

وی ادامه می‌دهد: در جشنواره سرود فجر همه اقشار با هر طیف فکری و مذهبی می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر دفتر سرود تاکید می‌کند: برند فجر متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و وظیفه این وزارتخانه است که در هر بخش هنری، جشنواره فجر را برگزار کند. ایجاد تعامل بین گروه‌ها و ارتقای سطح شنیداری اهالی سرود و مخاطبانِ سرود و اضافه کردن سرود به سبد فرهنگی مردم یکی از اهداف ما در برگزاری جشنواره ملی سرود فجر است.

وی ادامه می‌دهد: در سال گذشته برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر یک سالن به گروه‌های سرود اختصاص یافت و استقبال مخاطبان از این اجراها، باعث شد که نیاز به برگزاریِ جشنواره‌ای اختصاصی در حوزه سرود و البته ذیلِ عنوان «فجر» و در سطح ملی احساس شود. از این رو تصمیم گرفتیم که جشنواره ملی سرود فجر را برگزار کنیم.

جلیلی می‌گوید: در حال حاضر پوستر و فراخوان جشنواره آماده است که در هفته آینده منتشر خواهد شد. همچنین زیرساخت‌های لازم مانند سایت هم آماده دریافت آثار گروه‌های سرود هستند. اهالی سرود می‌توانند پس از انتشار فراخوان و براساس قواعدی که در فراخوان جشنواره ذکر خواهد شد، آثارشان را در جشنواره سرود فجر شرکت دهند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »