افتتاح نمایشگاه «طراحی صلح» در موزه صنایع دستی سانفرانسیسکو

صلح اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی

هدف نمایشگاه «طراحی صلح» دستیابی به روش‌هایی برای ایجاد و حفظ تعاملات صلح‌آمیز پایدار است.

نمایشگاه «طراحی صلح» با کیوریتوری Cynthia E. Smith در موزه صنایع دستی و طراحی سانفرانسیکو در حال برگزاری است.

این نمایشگاه نقش منحصر به فردی را که طراحی می‌تواند در پیگیری صلح ایفا کند بررسی می‌کند. هدف این رویداد دستیابی به روش‌هایی برای ایجاد و حفظ تعاملات صلح‌آمیز پایدار است از رویارویی خلاقانه که ساختارهای موجود را به چالش می‌کشد تا طرح‌هایی که خواستار پذیرش عدالت و حقیقت هستند.

نمایشگاه «طراحی صلح» در مقطع حساسی از پویایی کنونی جهان افتتاح شده که مردم با نابرابری‌های اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی روبه‌رو هستند.

این نمایشگاه توسط کوپر هویت، موزه طراحی اسمیتسونین برگزار شده و ۳۰ پروژه را از سراسر جهان از جمله اینستالیشن، تصاویر، نقشه‌ها و فیلم طرح‌های پیشنهادی و نهایی را به نمایش می‌گذارد.

هر پروژه به یکی از پنج پرسش اصلی مطرح‌شده در نمایشگاه پاسخ داده: چگونه طراحی می‌تواند به علل ریشه‌ای تعارض بپردازد؛ چگونه طراحی می‌تواند درگیر رویارویی خلاقانه باشد؛ چگونه طراحی می‌تواند از محیط‌های امن و سالم پشتیبانی کند؛ چگونه طراحی می‌تواند حقیقت و کرامت را در جستجوی صلح و عدالت بپذیرد و چگونه طراحی می‌تواند به گذار از بی‌ثباتی به صلح کمک کند.

نمایشگاه «طراحی صلح» از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تا چهام فوریه ۲۰۲۴ میزبان پروژه‌های طراحی از بیست کشور است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »