رقابت بازیگران در اسکار 2017 داغ‌تر شد

هنردستان: اعلام برندگان غیرمنتظره جوایز انجمن بازیگران آمریکا در چند شاخه معادلات چهار جایزه اسکار بازیگری را پیچیده کرده است.

به گزارش هنردستان، به نقل از ورایتی، برندگان بیست‌و سومین دوره جوایز سینمایی انجمن بازیگران آمریکا (SAG) در حالی اعلام شد که با سورپرایزهایی برای اهالی سینما همراه بود.

در حالی که «کیسی افلک» بازیگر فیلم «منچستر کنار دریا» امسال پیشتاز فصل جوایز سینمایی بود اما در جوایز انجمن بازیگران آمریکا رقابت را به «دنزل واشنگتن» بازیگر و کارگردان فیلم  «حصارها» واگذار کرد.

«دنزل واشنگتن» بازیگر برنده اسکار آمریکایی در حالی برای اولین بار جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از این رویداد سینمایی از آن خود کرد که تاکنون تنها 7 بار برنده جایزه اسکار و انجمن بازیگران آمریکا یکسان نبوده و آخرین بار آن به 13 سال پیش بازمی‌گردد.

جایزه بهترین تیم بازیگری نیز در نهایت به فیلم «چهره‌های  پنهان» رسید، در حالی که تیم بازیگری «لالا لند» متشکل از «اما استون» و «رایان گاسلینگ» بیشترین توجهات و جوایز را تا کنون دریافت کرده بودند.

فیلم «منچستر کنار دریا» تنها در شاخه بهترین بازیگر اصلی مرد دست خالی مراسم سالانه جوایز انجمن بازیگران آمریکا را ترک نکرد و «میشله ویلایمز» و «لوکاس هج»و همچنین تیم بازیگری این فیلم نیز به توفیقی دست نیافتند تا یکی از بهترین فیلم‌های سال از لحاط بازی‌های درخشان در مهمترین رویداد سینمایی ویژه هنر بازیگری ناکام بماند.

از دیگر اتفاقاتی که در جوایز امسال انجمن بازیگران آمریکا بر خلاف پیش‌بینی‌ها روی داد می‌توان به اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال‌های کمدی به «ویلیام اچ. میسی» در حضور «جفری تامبر» بازیگر سریال «شفاف»، اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد مینی‌سریال یا تله‌فیلم به «برایان کرنستون» و همچنین اعطای جایزه بهترین گروه بازیگری در سریال‌های درام به «چیزهای عجیب و غریب» اشاره کرد، در حالی که سریال «دانتون ابی» در سال گذشته یکه‌تاز این بخش از جوایز انجمن بازیگران آمریکا بود.

از آن‌جا که انجمن بازیگران بیش از 20 درصد اعضای رای‌دهنده آکادمی اسکار را تشکیل می‌دهند، رأی این اعضای انجمن ملاک مناسبی برای پیش‌بینی برندگان اسکار در بخش‌های بازیگری است. باید منتظر ماند و دید در نهایت چهار جایزه اسکار بازیگری به کدام بازیگران می‌رسد.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار  روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »