فراخوان مسابقه معماری Thermae – Curinga

نسخه هفتم پروژه فرهنگی Reuse Italy یک مسابقه بین المللی معماری را در مورد حفاظت از حمام حرارتی رومی آکونیا در کورینگا (CZ) اعلام کرده است.

به گزارش هنردستان ، این مسابقه که برای معماران، مهندسان و دانشجویان آزاد است، از شرکت کنندگان می خواهد که Thermae را به عنوان یک سایت باستان شناسی تصور کنند، از آن محافظت کنند و آن را برای بازدیدکنندگان باز و قابل مشاهده کنند.

مجموع جوایز ۴۰۰۰ یورو است. پروژه های ارسال شده در نمایشگاهی در مارس ۲۰۲۴ در Curinga به نمایش گذاشته می شود و از برندگان دعوت می شود تا پروژه های خود را برای شهروندان توضیح دهند.

حمام حرارتی Acconia di Curinga به عنوان بخشی از یک ویلا که در دوران امپراتوری ساخته شده است، قرار است حمام های خصوصی باشد. اکنون مساحتی در حدود ۱۰۰۰ متر مربع را اشغال کرده است، اما شکل کامل و گسترش آن و همچنین عملکرد برخی از فضاهای آن هنوز مشخص نیست. به هر حال، مناطق اصلی که مشخصه حمام ها بودند هنوز واضح و قابل مشاهده هستند: یک فریجیداریوم، دو کالیداری و دو تپیداریا وجود داشت. حتی اگر بسیاری از سازه‌ها در طول قرن‌ها سقوط کرده باشند، حمام‌ها همچنان مهارت‌های معماری و مهندسی قابل توجه رومیان باستان را نشان می‌دهند.

این مسابقه با مشارکت KoozArch و با حمایت رسمی شهرداری Curinga برگزار می شود.

آیا می توان از یک مجموعه حرارتی از دوران روم محافظت کرد؟

پاسخ این سوال در دست معماران، مهندسان و دانشجویانی است که در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

شرکت در این مسابقه برای دانشجویان (حداقل ۱۸ سال)، معماران، طراحان و مهندسان آزاد است.

درخواست می شود طرح ها در یک برگ A۱ (۵۹،۴×۸۴ سانتی متر) ارسال شود.

مهلت و هزینه ثبت نام:

ثبت نام زودهنگام: ۶۰ یورو از ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۳ (۲۰ شهریور ۱۴۰۲)

ثبت نام به موقع: ۷۲ یورو از ۲۵ اکتبر ۲۰۲۳ (۳ آبان ۱۴۰۲)

ثبت نام متاخرین: ۸۴ یورو از ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ (۸ آذر ۱۴۰۲)

5/5 - (1 امتیاز)
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »