پیشتازی فیلم‌های اروپایی در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

هنردستان :  ششمین روز از سی وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر بیش از همه میزبان آثاری از کشورهای اروپایی است که در نوبت اکران قرار گرفته اند.

به گزارش هنردستان، امروز(چهارشنبه) و در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر، سالن شماره یک پردیس چارسو با نمایش فیلم «مادر» ساخته ریری رضا محصول اندونزی از ساعت 13 کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

به گزارش هنردستان، امروز(چهارشنبه) و در ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر، سالن شماره یک پردیس چارسو با نمایش فیلم «مادر» ساخته ریری رضا محصول اندونزی از ساعت 13 کار خود را آغاز خواهد کرد.
در ادامه و در همین سالن فیلم های «خانه» به کارگردانی ایرنا سیلیک از اوکراین ساعت 15، «ردپا» ساخته آنیژکا هولاند از کشور لهستان ساعت 17، «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی از ایران ساعت 19:20، «فرانتز» ساخته فرانسوا اوزون از فرانسه ساعت 21:20 و «عکاس» ساخته والدمار کریشتک از کشور لهستان ساعت 23:30 نمایش داده خواهد شد.
سالن شماره دو چارسو نیز از ساعت 13:30 با فیلم «تبعیدی» محصول کشور لیتوانی به کارگردانی دیویس سیمانیس کار خود را آغاز خواهد کرد و در ادامه اکران فیلم «باد شرق – باد غرب» ساخته مارتی هلده از استونی را ساعت 15:30 نمایش خواهد داد.
این سالن در ادامه چهار فیلم دیگر از جمله «شهروند برجسته» به کارگردانی گاستون دوپرا، ماریانو کان محصول مشترک آرژانتین و اسپانیا ساعت 17:10، «بال های پدرم» ساخته کیوانچ سزر از ترکیه ساعت 19:30، «آتش افروز» به کارگردانی اریک اسکولدبرگ از نروژساعت 21:30 و فیلم « نمک و آتش» ساخته ورنر هرتزوک محصول کشور آلمان ساعت 23 را پخش خواهد کرد.
در سالن شماره سه چارسو نیز فیلم‌های «میفونه، آخرین سامورایی» ساخته استیون اوکازاکی از ژاپن ساعت 12:45، «تور» ساخته کیم کی – دوک از کره جنوبی ساعت 14:30، «شب دراز» به کارگردانی آندریا تستا، فرانسیسکو مارکز از آرژانتین ساعت 16:40، «آقای بی دردسر» ساخته فنگ می محصول مشترک چین و فرانسه ساعت 18:20، «در آخرین روزهای شهر» تامر السعید از مصر، ساعت 21 و فیلم «نگار» ساخته رامبد جوان ساعت 23:15 اکران خواهند شد.
سالن شماره چهار پردیس چارسو نیز با فیلم مشترکی از کشور لیتوانی و لیتونی به نام « شیفت پادشاه» ساخته ایگناس میسکینیس از ساعت 13 کار خود را آغاز خواهد کرد.
در ادامه در این سالن فیلم های «دختر ناشناس» به کارگردانی لوک و ژان پیرداردن محصول کشور فرانسه ساعت 15، «آخرین شانس» ساخته لئو پولد لیندبرگ از کشور سوییس ساعت 17، «وصیت پدر» به کارگردانی مشترک باقیت موکول و دستان و دستان ژاپار اولو از کشور قرقیزستان ساعت 19، «رئوف» ساخته باریش کایا و سونر جانر از کشور ترکیه ساعت 21:10 و «بذر افشان» به کارگردانی یوسوکه تاکیوچی از کشور ژاپن ساعت 23 اکران خواهد شد.
سالن شماره پنج چارسو که در این روزها بیشتر فیلم‌های بخش بازار«مارکت» را به طور اختصاصی نمایش داده در این روز برای عموم و در 5 سانس نمایش فیلم دارد.
این سالن فیلم های «سرزمین های هرز» ساعت 14:40، «راه کوروساوا» و «پاریس سفید» هر دو محصول کشور فرانسه به ترتیب در ساعت 14:30 و 16:30، «بی نان و نشان» ساخته تاغیر احمد ساعت 19:30 و «درود از فوکوشیما» ساخته دوریس دوریه محصول کشور آلمان ساعت 21:30 اکران خواهد کرد. 
سی وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر،اول تا هشتم اردیبهشت 1396 به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

منبع : ایرنا

امتیاز دهید