ساماندهی حریم باغ فین پس از تایید کمیته میراث جهانی

هنردستان: ساماندهی حریم باغ فین در شورای تخصصی امور پایگاه‌ها در جلسه‌ای با حضور معاون میراث فرهنگی، معاون شهردار کاشان و جمعی از اعضای شورای راهبردی باغ ایرانی بررسی شد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور با تاکید بر حفظ اصالت و یکپارچگی حریم باغ فین گفت: بر اساس تفاهم نامه فیما بین امورپایگاهها و شهرداری کاشان تهیه طرح ساماندهی محیط پیرامون باغ فین نیاز به همسویی آن شهرداری و سازمان میراث فرهنگی دارد.  

 

وی افزود: در این جلسه برنامه ارائه شده ساماندهی حریم باغ فین از سوی شهرداری کاشان مورد تصویب اعضای حاضر قرار نگرفت و قرار شد این برنامه با نگاهی حفاظت محور ارایه شود.

معاون میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه هرگونه اقدام اجرایی قبل از تصویب طرح قابل اجرا نخواهد افزود: برنامه طرح ساماندهی و اقدامات اجرایی مربوطه پس از تایید مرکز میراث جهانی و بررسی و تصویب نهایی طرح یاد شده در شورای تخصصی پایگاه‌های میراث ملی و جهانی قابل اجرا خواهد بود.

طالبیان درخصوص ارایه برنامه ساماندهی حفاظت محور حریم باغ فین بر رعایت مراحل کنوانسیون جهانی از جمله حفظ اصالت و یکپارچگی میراث جهانی باغ فین و ارزش‌های تاریخی، معماری و باغ‌های اطراف واقع در حریم و توصیه و دستورالعمل‌های منشور جهانی تاکید کرد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »