کن داورانش را شناخت/ از ویل اسمیت و جسیکا چستین تا مارن آده

هنردستان : هفتادمین دوره جشنواره سینمایی کن اسامی اعضای هیات داوری بخش رقابتی خود را اعلام کرد.

به گزارش  هنردستان به نقل از اسکرین دیلی، ویل اسمیت، جسیکا چستین، ماردن آده، پائولو سورنتینو، پارک چان-ووک، فن  بینگ بینگ، آنیس ژویی و گابریل یارد اعضای داوری این دوره از جشنواره سینمایی کن را تشکیل می‌دهند.

 

به گزارش  هنردستان به نقل از اسکرین دیلی، ویل اسمیت، جسیکا چستین، ماردن آده، پائولو سورنتینو، پارک چان-ووک، فن  بینگ بینگ، آنیس ژویی و گابریل یارد اعضای داوری این دوره از جشنواره سینمایی کن را تشکیل می‌دهند.

ویل اسمیت بازیگر و خواننده سرشناس آمریکایی برای نخستین بار در هیات داوری جشنواره کن حضور خواهد داشت.

مارن آده کارگردان آلمانی با فیلم «تونی اردمان» سال موفقی را پشت سر گذاشت و با همین فیلم در بخش رقابتی سال پیش این جشنواره حضور داشت.

پارک چان-ووک کارگردان کره جنوبی تا کنون سه بار در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشته و برای فیلم‌های «خدمتکار»، «پیرپسر» و «تشنگی» به این جشنواره راه یافته است.

پائولو سورنتینو کارگردان ایتالیایی تاکنون پنج بار برای فیلم‌های «جوانی»، «زیبایی بزرگ»، «این باید همان جا باشد»، «دوست خانوادگی» و «نتیجه عشق» نامزد کسب جایزه نخل طلا شده است.

جسیکا چستین بازیگر آمریکایی دو بار نامزدی اسکار را در کارنامه دارد و بازیگر «درخت زندگی» ساخته ترنس مالیک برنده نخل طلای کن بوده است.

فن بینگ‌بینگ بازیگر چینی در فیلم‌هایی چون «من مادام بواری نیستم» بازی کرده است.

آنیس ژویی کارگردان، نویسنده و بازیگر فرانسوی است که با فیلم کمدی- درام سال ۲۰۰۴ خود با عنوان «به من نگاه کن» در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشت و جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.

گابریل یارد آهنگساز فرانسوی برنده جایزه اسکار و سازنده آهنگ فیلم‌هایی چون «بیمار انگلیسی» و «آقای ریپلی بااستعداد» است.

این در حالی است که پیش از این از پدرو آلمادوار کارگردان مشهور اسپانیایی به عنوان رییس هیات داوران این دوره نام برده شده بود.

هیات داوری برنده نخل طلای کن و دیگر جوایز بخش رقابتی را در تاریخ ۲۸ ماه می در روز اختتامیه معرفی می کند.

سال پیش جرج میلر سازنده فیلم «مد مکس» ریاست هیات داوران را برعهده داشت.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ ماه می  (۲۸ اردیبهشت) کار خود را شروع می کند.

منبع : مهر

امتیاز دهید