آلبوم «نیلگون مینا» با اشعار و دکلمه «مینا سادات امیر آفتابی» منتشر شد

هنردستان: آلبوم موسیقی «نیلگون مینا» با دکلمه مینا سادات امیر آفتابی و آهنگسازی کمال صداقت صبح امروز شنبه 16 بهمن‌ماه سال جاری منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.

مینا سادات امیر آفتابی دکترای ادبیات فارسی و استاد دانشگاه از سال‌ها پیش در زمینه اجرا و دکلمه اشعار فعالیت‌هایی را داشته و در دیوان فرزانگان اشعاری از پروین اعتصامی با صدای او دکلمه شده است او پس از سال‌ها حضور فعال در عرصه ادبیات و هنر تصمیم به انتشار آلبوم موسیقی با شعر و صدای خود می‌گیرد.

 

آلبوم «نیلگون مینا» دارای 5 قطعه به نام‌های سفر، طنین، من خدایی دارم همه را می‌بخشد، دیوار و سروش از اشعار دکتر مینا سادات امیر آفتابی است كه توسط خود ایشان دکلمه شده و «کمال صداقت» وظیفه آهنگسازی و تنظیم قطعات را بر عهده داشته و محمدرضا مشیری با نواختن ساز تار و سه‌تار در این آثار هنرنمایی کرده است.
امیر آفتابی هدف از انتشار این آلبوم را در وهله اول علاقه شخصی خود به ادبيات، شعر و اجرا عنوان کرد و گفت: «تجربه‌های زیادی را در زمینه اجرا داشتم. سال‌ها پیش در بزرگداشت فردوسی كه به همت استادم جناب عليرضا شجاع پور برگزار شد با گروه هم‌آوا به روی صحنه رفتم، راوی اشعار بودم و در گروه کر نیز حضور داشتم از طرفی دكلمه اشعار خيام را در اركستر هنر موسيقى زمان به سرپرستى خانم شهره قاجار در همین تالار تجربه کردم که این اجرا نیز با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و با پیشنهاد یکی از دوستان با انتخاب پنج شعر از اشعار عاشقانه‌ام، آلبوم «نیلگون مینا» را دکلمه کردم.»
این استاد دانشگاه درباره انتخاب اشعار توضیح داد: «سعی کردم اشعاری را انتخاب کنم که فضای عاشقانه و احساسی داشته باشد. شعر«من خدایی دارم همه را می‌بخشد» حس عاشقانه و وحدت بين انسان‌ها را به مخاطب منتقل می‌کند و فكر می‌کنم به دلیل مفهومی که به شنونده می‌دهد، موردتوجه قرار خواهد گرفت.»
وی در پایان اظهار کرد: «دوست دارم این کار را چه به‌صورت آلبوم و چه به‌صورت اجراهای زنده ادامه بدهم و افکارم را به گوش مخاطبان برسانم و بگویم همه‌چیز با عشق امکان‌پذیر است. اين باور من است و به آن رسیده‌ام.»
گفتنی است؛ آلبوم نیلگون مینا با شعر و دکلمه دکتر مینا سادات امیر آفتابی توسط موسسه فرهنگی هنری آوای ماندگار صداقت تهیه‌شده و از صبح 16 بهمن‌ماه توسط شرکت پخش «نشر گستر امروز» روانه بازار موسیقی کشور شد.

 

حمید محمدی بیدمشگی

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »