رشد ٥٥ درصدی اجرای نمایش در گیلان

هنردستان:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که در دولت تدبیر و امید، دو هزار و ٩٧٥ سانس نمایش در گیلان اجرا شد؛ از رشد ٥٥ درصدی تعداد اجراها نسبت به چهار ساله دولت دهم خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در گفت و گویی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مباحث فرهنگی و هنری، اظهار کرد: از سال ٩٢ تا پایان سال ٩٥ تعداد ٥٥٦ عنوان نمایش در استان گیلان تولید شده است که این عدد نسبت به ٤٣١ نمایش تولید شده در چهار ساله دولت دهم از رشد ٢٩ درصدی برخوردار است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: تعداد دفعات اجرای نمایش ها از یک هزار و ٩١٥ اجرا در چهار ساله دولت دهم به دو هزار و ٩٧٥ اجرا در این دوره رسیده است که این اعداد حاکی از رشد ٥٥ درصدی دفعات اجرای نمایش در استان است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر ١٦ سالن اجرا با ظرفیت شش هزار و ٤٠٠ صندلی متعلق به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در سطح استان در حال فعالیت است.

 

فاضلی، تعداد برنامه های هنری اجرا شده توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان (شامل جنگ ها، جشن اعیاد و سوگواره ها) در بازه زمانی سال ٩٢ تا پایان سال گذشته را ٩٨٥ مورد عنوان کرد و افزود: این رقم نیز نسبت به ٦٩٣ برنامه هنری اجرا شده در دولت دهم، از رشد ٤٢ درصدی برخوردار بوده است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید