نمایش اینستالیشن رضا حیدری در صحنه آبی

صحنه آبی میزبان «خوزستان» تازه‌ترین اثر رضا حیدری خواهد بود.

رضا حیدری طراح نور تئاتر و سینما كه  موفق به كسب جايزه‌ مخترع برتر جشنواره بین‌المللی ILDC شد، قرار است اينستاليشنی را با عنوان «خوزستان» از ۲۶ آبان تا ۳ آذرماه در پلتفرم اجرایی چیدمان صحنه آبی به نمايش عمومی درآورد.

این هنرمند از عنصر نور برای خلق اثر هنری خود، بهره برده است.

در بیانیه نمایشگاه آمده:«خاک مرا خواب می‌بیند،که خاک می‌خورم! من رضا حیدری هستم، طراح نوری که عاشق هنر به ویژه نقاشی‌ست اما نور عنصر بکری‌ست که تا کنون با آن خلق اثر کرده‌ام.گذرا و ناملموس‌بودنش را ضمن تابش و هویت‌بخشی به اجسام دوست دارم. بگذارید این خط را کمی شاعرانه توصیف کنم تا به عنوان مخاطب اثر، شما را شریک ذهن خودم کنم: ایران، خاکِ بخشنده و ملموس، پایدارِ هویت‌بخش! خوزستان داشته، دارد و خواهد داشت! انسان، اثر و رد اثرش از بین خواهند رفت، مثل آن‌چه اکنون در خوزستان رقم می‌خورد، مثل آن‌چه من خلق کرده‌ام اما سرزمین، میراث جاودانه‌‌ایست که من و تو مثل نورِ شهاب‌سنگ از آسمان خاطره‌اش، چون رویا، عبور می‌کنیم».

این نمایشگاه‌ تا سوم آذر ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه طالقانی، نبش کوچه ریاض، شماره ۱۵۹۵ مراجعه کنند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »