چاپ مقاله پژوهشگر ایرانی در انتشارات شکسپیر لندن

هنردستان: مقاله پژوهشی عرفان خطیب‌زاده پژوهشگر ایرانی در انتشارات شکسپیر لندن منتشر شد.

 

به گزارش هنردستان، مقاله پژوهشی عرفان خطیب‌زاده پژوهشگر ایرانی در زمینه کاربرد نمایش‌های عروسکی آیینی سنتی ایران با عنوان “شیوه‌های نوین اجرایی آثار شکسپیر” توسط انتشارات شکسپیر لندن چاپ و به عنوان منبعی علمی در کتابخانه بین‌المللی شکسپیر لندن نگهداری می‌شود.

 

 

عرفان خطیب‌زاده با ارائه توضیحات کوتاهی در این رابطه  گفت: کمپانی شکسپیر لندن یعنی (خانه شکسپیر در استنفورد انگلستان) علاوه بر محلی برای اجرا و تولید آثار، کتابخانه‌ای دارد که نزدیک به 29 هزار کتاب و مقاله بین‌المللی در آن نگهداری می‌شود. این کتابخانه هر سال طی فراخوانی پذیرای ایده‌های جدید پژوهشگران است که به صورت مقاله و کتاب برای این مجموعه ارسال و مورد قضاوت قرار بگیرد.

 

او بیان کرد: من تئاتر آئینی و سنتی ایران را به شیوه‌ای جدید مطرح کردم و منبع اصلی‌ام را آثار شکسپیر گذاشتم، چراکه یکی از منابع مهم هنرمندان تئاتر آثار این نویسنده بزرگ است و هر کارگردانی در جهان دست روی آثار این نویسنده می‌گذارند و نظریه‌پردازان و محققان نیز از این قائده مسثنی نیستند.

 

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: این کتابخانه بین‌المللی از پژوهش من به عنوان منبع علمی بهره برده و همه پژوهشگران می‌توانند از این مقاله بهره ببرند.

 

شایان به ذکر است عرفان خطیب زاده موفقیت‌های جهانی دیگری را در کشورهای اتریش، فرانسه، ایتالیا، هند و … تاکنون کسب کرده است.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید