ناصر هاشمی: برادرم خسرو سناریو غافلگیر کننده ای داشت

هنردستان: فیلم سینمایی “برادرم خسرو” به کارگردانی احسان بیگلری روز گذشته 7 اردیبهشت ماه در دانشکده علوم رفتاری و سلامت نقد و بررسی شد.

 

 به گزارش هنردستان، ناصر هاشمی از بازیگران اصلی این فیلم نیز در مورد چگونگی حضورش گفت:«برای بازی در این فیلم با علاقه حاضر شدم.برای من این سناریو غافلگیر کننده بود.طی سالهای اخیر فیلمنامه هایی برای بازی پیشنهاد می شود که بسیاری از انها مایوس کننده است اما«برادرم خسرو»قصه بسیار جذابی را روایت می کند و ادم ها دراین قصه ابعادی دارند که بسیار غافلگیر کننده و جذاب است.»

ناصر هاشمی درپاسخ به پرسش یکی از حاضران در جلسه مبنی براینکه به چه دلیل شخصیت ناصر در فیلم تا این حد خشک و متعصب است و ایا در پرداخت این شخصیت به این شکل عمدی در کار بوده است یا خیر گفت؟«ناصر در این فیلم چارچوب های خاص خودش را دارد،شخصین ناصر و خسرو در فیلم با هم متضاد است و اساسا اگر این تضاد وجود نداشت،فیلمی هم ساخته نمی شد و این تضادها است که باعث حرکت فیلم می شود.

 

احسان بیگلری  کارگردان فیلم نیزافزود:«من و پریسا هاشم پور به عنوان نویسندگان فیلمنامه در این فیلم سعی کردیم تصویر کلیشه ای از بیمارانی که مشکلات روحی و روانی دارند را از بین ببریم و تصویر متفاوتی در ذهن مخاطب ایجاد کنیم.

 

ارسیا نقوا(منتقد)با اشاره به ساختار این فیلم سینمایی گفت:«من این فیلم را اتفاق مهمی می بینم.ساخت فیلم«برادرم خسرو»با به تصویر کشیدن وجه درست یک موضوع روانشناختی و ساختار درستی که در کارگردانی رعایت کرده است یکی از فیلم های خوب سالهای اخیرسینمای ما است.اجزای فیلمنامه به درستی کنار هم چیده شده است وحس خوبی از دیدن این فیلم دارم.

 

او ادامه داد:«قطعا سینمای ما احساس نیازی به مطرح کردن مسائل روان شناختی دارد و این فیلم به خوبی موضوع مهمی را مطرح کرده است.

 

حمید رضا توفیقی مشاور روانشناس این فیلم نیز گفت:«همکاری در این فیلم برایم جذاب بود.صحبت های زیادی درباره فیلمنامه با احسان بیگلری و خانم هاشم پور داشتم و زحمت و زمانی که انها برای فیلمنامه گذاشتند و دغدغه ای که برای بیان این موضوع داشتند برایم بسیار قابل احترام بود.تعامل ما در این فیلمنامه برای در نظر گرفتن ابعاد مختلف بیماری باعث شد به یک اتفاق مشخص برسیم و در مورد سکانس به سکانس فیلم فکرشد.»

 

اکران عمومی”برادرم خسرو”نخستین ساخته بلند سینمایی احسان بیگلری از نیمه اردیبهشت ماه اغاز خواهد شد.این فیلم سینمایی در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و نامزد دریافت سیمرغ بهترین کارگردان شد ک در جشن انجمن منتقدان و نویسندگان نیز در پنج رشته نامزد دریافت جایزه شد و دیپلم افتخار بخش خلاقیت و استعداد درخشان را کسب کرد.

 

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی که به قلم احسان بیگلری و پریسا هاشم پور،امده است:خسرو که مبتلا به اختلال دو قطبی است باید مدتی را در خانه برادر بزرگتر خود سپری کند.

 

سعید ملکان تهیه کنندگی «برادرم خسرو» را بر عهده دارد و شهاب حسینی،ناصر هاشمی،هنگامه قاضیانی،بیتا فرهی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

 

منبع: ایلنا

امتیاز دهید