اولین جایزه جشنواره ترایبکا برای یک فیلم کوتاه ایرانی

هنردستان: کاوه مظاهری برای دریافت جایزه موفق به دریافت ویزا نشد.

 

به گزارش هنردستان، برندگان شانزدهمین جشنواره فیلم ترایبکا، بامداد جمعه در نیویورک معرفی شدند و در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم ترسناک “روتوش” به کارگردانی کاوه مظاهری از ایران رسید.

مظاهری به خاطر قانون منع سفر موفق به حضور در مراسم نشد.

 

به گزارش ددلاین، او در پیامی ویدیویی گفت: باعث تأسف است که امشب در میان شما نیستم و نمی‌توانم شخصاً با شما صحبت کنم. من به خاطر تصمیم‌های شگفت‌انگیز آقای ترامپ اینجا نیستم که در نتیجه آن من و گروهم نتوانستیم برای ورود به آمریکا ویزا دریافت کنیم و اکنون ناچارم به طور ویدیویی با شما صحبت کنم. خوشحالم که اولین جایزه ترایبکا برای یک فیلم کوتاه ایرانی به فیلم من رسید. با فروتنی این جایزه را می‌پذیرم و دوست دارم آن را به همه مهاجران در سراسر دنیا که در جستجوی زندگی بهتر هستند، تقدیم ‌کنم.

 

“روتوش” داستان زنی به اسم مریم است که شوهرش جلوی چشمانش جان می‌دهد و او فقط نگاه می‌کند.

 

این فیلم پیش از این برنده جوایز سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فجر و بهترین فیلم کوتاه از جشن خانه سینما شده است.

 

جشنواره فیلم ترایبکا در نیویورک سال 2002 پس از حملات 11 سپتامبر برای کمک به اقتصاد منهتن راه‌اندازی شد. ترایبکا نام محله‌ای نزدیک محل سابق برج‌های دوقلو در نیویورک است. رابرت دنیرو یکی از موسسان و مدیران این جشنواره است.

 

شانزدهمین جشنواره فیلم ترایبکا 19 تا 30 آوریل برگزار می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید