روایت سعید داخ از نمایش “پنجره شکسته”

هنردستان: سعید داخ نمایش “پنجره شکسته” را بر اساس داستان‌های کارور به صحنه برد.

 

به گزارش هنردستان، نمایش “پنجره شکسته” به کارگردانی سعید داخ این روزها در خانه نمایش اداره تئاتر به صحنه می‌رود. سعید داخ با ارائه توضیحاتی در رابطه با این اجرا به خبرنگار هنرآنلاین گفت: متن “پنجره شکسته” را حمیدرضا نعیمی بر اساس داستان‌های کارور نوشته است.

 

او ادامه داد: این اثر در سه اپیزود روایت‌گر سه داستان به نام‌های صمیمیت، فیل و عمارت قدیمی است. کارور در آثارش به زندگی آدم‌های سطح متوسط جامعه می‌پردازد؛ آنچه در آثار این نویسنده اهمیت دارد روابط انسانی است نه اتفاقات.

 

داخ در مورد شیوه‌های اجرایی این نمایش اظهار کرد: تلاش ما بر آن بوده تا با حداقل‌ها کار کنیم؛ با توجه به شرایط سالن دکور خاصی نداریم و تنها از دو چهارپایه استفاده می‌کنیم.

 

او عنوان کرد: تاکید بیشتر ما بر بازی بازیگران و فضا است. در میزانسن‌های‌مان به زمان و مکان خاصی اشاره نمی‌کنیم همانطور که پیش از این اشاره کردم اصل روابط انسان‌هاست نه چگونه و کجا بودن آن.

 

این کارگردان تئاتر در رابطه با اجرا در سالن خانه نمایش اداره تئاتر نیز بیان کرد: سالن‌های نمایشم را بر اساس کاری که می‌خواهم انجام دهم انتخاب می‌کنم. سالن خانه نمایش اداره تئاتر هم با توجه به مدیریت جدید آن از شرایط خوبی برخوردار است و سطح کیفی کارهایی که در این مجموعه به صحنه می‌رود بالاست تا بتواند مجددا مخاطبان خود را به دست آورد.

 

داخ در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: باید همه ما کمک کنیم تا اتفاق‌های درستی شکل بگیرد این حرکت‌ها به نفع تئاتر خواهد بود و ما هم در این مسیر تلاش می‌کنیم.

 

نمایش “پنجره شکسته” به کارگردانی سعید داخ تا 6 اسفندماه هر شب ساعت 20 در خانه نمایش اداره تئاتر به صحنه می‌رود. محمدرضا چرختاب، مرجان فریدی، الهه پورجمشید، علیرضا عسگری، صائب دادو، مسعود رمضان پور، ویدا شکروی، صدف بیرامی، سعید داخ بازیگران این نمایش اند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید