نمایش بزرگراه روی صحنه می‌رود

هنردستان: از۱۹ بهمن ۹۵ نمایش بزرگراه به نویسندگی و کارگردانی ابولفضل حاجی علی خانی در تماشاخانه سرو روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی بنیاد روایت، نمایش بزرگراه نوشته و کار ابولفضل حاجی علی خانی از نوزدهم بهمن در تماشاخانه سرو آغاز به کار می‌کند. حاجی علی خانی کارشناس ارشد کارگردانی، بازی در ۷۰ نمایش صحنه ای و خیابانی، نویسندگی و کارگردانی ۲۰ نمایش و اخذ ۲۰ جایزه در زمینه‌های بازیگری و نویسندگی و کارگردانی از جشنواره‌های استانی و منطقه ای و سراسری و بین المللی کشور را در کارنامه خود دارد. آخرین اثر نمایشی وی حکایت فین به روایت جن جین که تماشاخانه باران روی صحنه رفت در اجراهای عمومی خود مورد استقبال قابل توجه مخاطبان قرار گرفت.

 

“بزرگراه” تازه‌ترین اثر نمایشی حاج علی خانی که یک کمدی تراژدی است ماجرای خانه ای را روایت می‌کند که متعلق به پیرمردی است و قرار است در طرح نوسازی شهری توسط شهرداری تخریب گردد. وی شروطی را برای اعلام رضایت خود مطرح می‌کند و ماجراهایی در پی این تصمیم بین مستاجرین و سایر افراد قصه واقع می‌گردد. در این نمایش که غیر از درونمایه های اجتماعی و نگاه فرهنگی، رویکردی انتقادی نیز دارد، به مساله دفاع مقدس و حال و هوای آن نیز پرداخته می‌شود.

 

در این اثر نمایشی بازیگرانی چون: نقی سیف جمالی، بهمن روزبهانی، حسین پرستار، مجید علم بیگی، شقایق فتحی، مریم عسگری، نادره محمدی، نساء یوسفی، مجید ستایش، ناصر پژنگ، امید ماهر، سجاد بابابی، زهرا احمدی، زهرا کریمی و ابو الفضل حاجی علی خانی ایفای نقش می‌کنند. طراح صحنه و لباس: ابوالفضل حاجی علی خانی، دستیاران کارگردان: میلاد صیادی و حامد ناوشکی، موسیقی: تهمورس امیری، طراح پوستر بروشور: سجاد نجفی، عکاس و فیلمبردار: ایمان روح الایمان سایر عواملی هستند که در گروه فعالیت می‌نمایند.

 

بزرگراه از ۱۹ بهمن، هر روز رأس ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه سرو واقع در خیابان سپهبد قرنی، با لتر از میدان فردوسی روبروی پمپ بنزین، به تعداد ۳۰ اجرا روی صحنه می‌رود.

 

منبع: هنرآنلاین

 

امتیاز دهید