پیام ملانوروزی برای هفته گرافیک

هنردستان: مدیرکل هنرهای تجسمی به مناسبت روز جهانی گرافیک و هفته گرافیک پیام داد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی در پیامی با تبریک روز جهانی گرافیک نوشته است: جهان معاصر به گفت و گو و ارتباط  نیاز دارد و هنر از مهم‌ترین بسترهای گفت و گو و ارتباط است. طراحی گرافیک نقش اطلاع رسانی، ارتباط و بیان اندیشه را در حوزه‌های گوناگون زندگی انسان‌ها و جوامع امروز دارد، طراحی در هر لحظه از زندگی پیش چشم ماست و ما را در یک فرایند ارتباطی قرار می‌دهد. دیگر حتی تصور و تجسم جهان بدون طراحی گرافیک ممکن نیست، لحظه‌ها و فضاهای شادی و غم انسان امروز سرشار از حضور طراحی است.

ملانوروزی در ادامه این پیام نوشته است: طراحی با توجه به حضور مستمر و پر رنگ در دنیای واقعی و مجازی و نقش آن در ارتباط انسان‌ها و جوامع و فرهنگ‌ها به توجه، مطعاله و پژوهش و دانش بیشتری نیاز دارد. طراحی گرافیک مستلزم شناخت جهان و جامعه است تا درک عمیق تری از مسائل و رخدادها حاصل شود. طراحی گرافیک امکان گسترده ای دارد تا ظرفیت‌های بصری بومی و ملی تقویت شود و ارزش‌ها و اندیشه‌های فرهنگی بیان جهانی پیدا کنند.

 

در ادامه پیام مدیرکل هنرهای تجسمی آمده است: طراحی گرافیک ایران در بخش‌های آموزش، پژوهش، حرفه ای و فعالیت صنفی و مدنی و در تعامل با گرافیک جهان در چند دهه اخیر حرکت کرده و نتایج قابل تاملی داشته است و امیدواریم متناسب با مقتضیات و مشخصه‌های جهان معاصر، گرافیک ایران توسعه یابد.

 

ملانوروزی در پایان این پیام نوشته است: روز جهانی  و هفته گرافیک را به طراحان گرافیک تبریک می گویم، یاد هنرمندان و طراحانی که چراغ گرافیک ایران را روشن نگه داشته‌اند و امروز بین ما نیستند، گرامی می‌داریم و با قدردانی از طراحان گرافیک و انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، روزهای بهتری را برای گرافیک آرزو داریم.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید