نمایش نقاشی‌های امپرسیونیستی کمتر دیده شده در آکادمی سلطنتی لندن

نمایشگاه جدیدی در آکادمی سلطنتی لندن به نمایش نقاشی‌های امپرسیونیستی می‌پردازد که کمتر برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده‌اند.

به گزارش هنردستان : به نقل از آرت‌نت،‌ جای تعجب نیست که جنبش هنری مانند امپرسیونیسم که برای به تصویر کشیدن گذار بودن زندگی روزمره و لحظات آن به محبوبیت رسیده است، در «طراحی»‌ هم حرفی برای گفتن دارد. با شکل‌گیری امپرسیونیسم بود که طراحی‌های روی کاغذ که در طول تاریخ طرح مقدماتی تابلوهای رنگ روغن محسوب می‌شدند، خود به شاهکار تبدیل شدند.

«پرتره ماری ترزا گیلارد» اثر «ماری کسات»‌

حالا نمایشگاه جدیدی در آکادمی سلطنتی لندن ۷۷ طراحی و نقاشی که با مداد شمعی، زغال و آبرنگ توسط هنرمندان امپرسیونیستی همچون «مری کسات»، «کلود مونه»، «پیر اگوست رنوآر» و نقاشان نامدار پست امپرسیونیستی از جمله «پل سزان»،‌ «پل گوگن»‌ و «ژرژ سورا» روی کاغذ خلق کرده‌اند را گرد هم آورده است. بسیاری از این آثار هنری به ندرت برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده‌اند؛ چراکه برخی از آن‌ها در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شوند و برخی دیگر نیز به دلیل آسیب‌پذیر بودن کمتر در معرض نمایش گذاشته می‌شوند.

از جمله آثار قابل‌ توجه این نمایشگاه به یکی از نقاشی‌های آبرنگ «ون‌گوگ» با عنوان «دژ پاریس با خانه‌ها»(۱۸۸۷) می‌توانیم اشاره کنیم که در سال ۲۰۰۳ از یک گالری هنری در منچستر ربوده شده بود.

«اوفلیا در میان گل‌ها» اثر «اودیلون ردون»

نمایشگاه «امپرسیونیست‌ها روی کاغذ» تا دهم مارس سال ۲۰۲۴ همچنان ادامه خواهد داشت.

امتیاز دهید