به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این برنامه باحضور اعضای گروه‌های موسیقی شیدا و عارف و سخنرانی علی اکبر شکارچی، غلامحسین لطفی، محسن شهرنازدار برگزار می‌شود.

زیدالله طلوعی(تکوازی تار)، پشنگ کامکار( تک نوازی سنتور) گروه عود و سرنا نوازی احسان عبدی پور در این برنامه به اجرای موسیقی می‌پردازند.

 

میر اسماعیل صدقی آسا (حسینی) سال 1328 درشهرتهران متولدشد. وی دانش آموخته هنرستان موسیقی بوده ودانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود. وی در کودکی و نوجوانی نواختن ماندولین و ویلن را نزد حسینعلی وزیری تبار، عود را نزد محمود رحمانی پور و نواختن را در محضر هوشنگ ظریف فرا گرفت .

 

 میراسماعیلی ساز عود را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب و با آموزش در محضر علی برومند و محمود کریمی در نواختن این ساز نام آور شد.

 

گردآوری ملودی‌های محلی ایران به ویژه موسیقی کردستان و لرستان به همراه نت نویسی ترانه‌ها ، فعالیت گروهی موسیقی با گروه‌های شیدا، نوا و نی ریز، ارائه چندین آلبوم موسیقی و برگزاری کنسرت‌های متعدد، تدریس موسیقی و تربیت نابینایان دبیرستان خوارزمی بخش‌هایی از فعالیت‌های این هنرمند فقید است .

 

اسماعیل صدقی آسا هفتم فروردین امسال به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

 

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتراز سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های 20-2287281 تماس بگیرند.