فرزندان آزاد سینما در هفته فیلم فرانسه

هنردستان: هفته فیلم فرانسه روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه با حضور سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران ،سفیر و رایزن فرهنگی فرانسه و ژان میشل فرودون، در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

 

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، هفته فیلم فرانسه که با عنوان ” فرزندان آزاد سینما”برگزار می‌شود آثاری از هفت سینماگر فرانسوی به نمایش در می‌آید. درمراسم افتتاحیه این هفته فیلم ، علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران گفت:برپایی هفته فیلم فرانسه در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران ،ارج نهادن به سینماست.سینما تکی که اتفاقاً فلسفه شکل گیری وفعالیت خود را مدیون فرانسه و سینما تک آن است.

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در ادامه گفت:سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران ،در استمرار روند آگاهانه و هوشمندانه چند سال اخیر، با برگزاری هفته فیلم فرانسه،با مدیریت ژان میشل فرودون دریچه ای دیگر از هنرناب سینما را به روی علاقه مندان و شیفتگان خود می‌گشاید تا رسالت خود را چون همیشه درارتقاء شعور،درک و دریافت بصری علاقه مندان به سینما به انجام رساند.

 

در ادامه مراسم افتتاح هفته فیلم فرانسه فرانسوا سنمو،سفیر فرانسه در ایران گفت:باعث خرسندی فراوان هست که یک سال دیگر در اینجا حضور داشته باشم. سال گذشته در بدو ورود به ایران و شروع کار به عنوان سفیر فرانسه در ایران، در همین مکان شاهد مراسم افتتاحیه‌ی دیگری بودم که مثل همین برنامه با استقبال چشمگیری مواجه بود و سالن پر بود از تماشاگران و علاقه مند به سینما. سینما ،با عشق و علاقه ایران و فرانسه را به هم پیوند می‌زند. فرانسه مسلماً به سینمای خودش افتخار می‌کند. سینمای ایران نیز می‌تواند به سینمای خودش و سینماگرانش که بسیاری از آن‌ها در چهار گوشه‌ی دنیا جوایز فراوانی برده‌اند ببالد.

 

وی در ادامه افزود : برنامه‌ریزی این هفته را مدیون ژان میشل فرودون هستیم که به اشتیاق تماشاگران پرشور ایرانی پاسخ داده‌اند ودر ادامه‌ی هفته‌ی فیلمی که سال گذشته به انتخاب ایشان و با عنوان«وارثین موج نو» برگزار شد،امسال نیز برنامه ای منظم برای معرفی هر چه بهتر سینمای فرانسه تنظیم کرده‌اند. همه از عشق آقای فرودون به سینما و همین طور عشق ایشان به ایران و سینمای ایران خبر دارند. حضور دوباره‌ی ایشان در ایران گویای اراده و عزم جدی ایشان برای شناساندن سینمای فرانسه به ایران است.

 

سفیر فرانسه در پایان گفت:هفته‌ی فیلم فرانسه امسال به کودک اختصاص یافته و شخصیت محوری همه فیلم‌ها کودکان هستند. فرودون با استوار کردن پروژه‌ی خودش بر شخصیت کودک به ما نشان می‌دهد که چقدر کودکان آزادند و ما بزرگسال‌ها تا چه اندازه آن‌ها را در چارچوب‌ها و مرزهای خود محدود می‌کنیم. من به عنوان سفیر وهمچنین بخش فرهنگی سفارت فرانسه برای همکاری‌های هر چه بیش‌تر و پروژه‌های فرهنگی  دیگر آمادگی داریم.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید