بخش بین‌الملل و مفاخر جشنواره تجسمی فجر گشایش یافت

آیین گشایش بخش بین الملل و مفاخر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

 

آیین گشایش بخش بین الملل و مفاخر روز گذشته 15 بهمن‌ماه با حضور مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مجتبی آقایی دبیرکل نهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عبدالرحیم سیاهکارزاده مدیر موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، رضا بانگیز، بهمن عبدی، عباس جمال‌پور، علی اصغر تجویدی، مسعود زنده روح کرمانی، ابوافضل همت آهویی، قربانعلی اجلی، اسماعیل نیکبخت زاویه، علی قلمسیاه، محمد باقر آقامیری، حمید پازوکی، امیر مسعود انوش‌فر، محمد فرنود، مجید سعیدی و نمایندگانی از سفارت اسپانیا و مکزیک و جمع کثیری از پیشکسوتان عرصه تجسمی کشور برگزار شد.

 

بنابراین گزارش، در این بخش از نمایشگاه جشنواره نهم آثاری از علی قلم‌سیاه، علی اصغر تجویدی، ابوالفضل همت آهویی، احمد عربانی، مجتبی ملک زاده و مسعود نجابتی  در کنار ویدئو آرت‌هایی از کشور اسپانیا و آثاری از مکزیک به نمایش در آمد. همچنین کیک آغاز این نمایشگاه توسط استاد عباس جمال‌پور هنرمند پیشکسوت نگارگری بریده شد.

 

آثاری هنرمندان مکزیکی که در این بخش به نمایش در آمده است بیشتر سمت و سویی از هنر کاربردی دارد و بیشتر جنبه‌هایی از هنر بومی و سنتی این کشور را ارائه می دهد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی زادسرو

نمایشگاه گروهی زادسرو در کاشان افتتاح می گردد . به گزارش هنردستان : نمایشگاه گروهی جمعی از نقاشان مطرح در گالری فیوز کاشان امروز افتتاح

ادامه مطلب »
تئاتر

رادیوتئاتر «نا» امروز ویژه‌ی خبرنگاران، هنرمندان و منتقدان و فردا به یاد «علی سلیمانی» اجرا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی گروه تئاتر تجربه، رادیوتئاتر «نا» به نویسندگی و کارگردانی فرناز عقیلی،که این روزها در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه

ادامه مطلب »