جشن میلاد حضرت ابوالفضل (ع) در روز میلاد/ویژه برنامه در رادیو تهران

هنردستان : رادیو نمایش با بخش نمایش رادیویی «روز میلاد» به استقبال میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) می رود.

به گزارش هنردستان از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، این نمایش رادیویی به قلم داوود نقلانی ماجرای زوج جوانی را روایت می کند که عقد و ازدواجشان با ولادت حضرت ابوالفضل (ع) همزمان می شود.

 

به گزارش هنردستان از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، این نمایش رادیویی به قلم داوود نقلانی ماجرای زوج جوانی را روایت می کند که عقد و ازدواجشان با ولادت حضرت ابوالفضل (ع) همزمان می شود.
در این نمایش هنرمندانی چون فریبا متخصص، مهرداد مهماندوست، علی اصغر دریایی، شمسی صادقی، علی زرینی و سینا نیکوکار به ایفای نقش می پردازند.
این نمایش رادیویی به کارگردانی رضا عمرانی فردا (دوشنبه) ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می شود. همچنین نمایش رادیویی «بازمانده» به همین مناسبت ساعت 17:00 به روی آنتن رادیو نمایش خواهد رفت.

** رادیو تهران؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب
همزمان با میلاد سه نور شعبان ویژه برنامه «آفتاب آمد دلیل آفتاب» به مدت سه روز از رادیو تهران پخش می شود.
از برنامه هایی که رادیو تهران به مناسبت میلاد باسعادت سه پرچمدار عشق، اباعبدالله الحسین (ع)، قمر منیر بنی هاشم (ع) و سیدالساجدین (ع) تدارک دیده است، ویژه برنامه 
«آفتاب آمد دلیل آفتاب» با محوریت شخصیت شناسی امامان است.
در برنامه روز سوم شعبان (11 اردیبهشت) به سالار شهیدان و سرور دلباختگان، اباعبدالله، حضرت امام حسین بن علی بن ابیطالب (ع) پرداخته می شود و روز چهارم شعبان به حضرت ابوالفضل العباس (ع)، سقای دشت کربلا اختصاص می یابد. روز پنجم نیز با موضوع حضرت زین العابدین (ع) روی آنتن می رود.
مهدی رستمی، کارشناس برنامه درباره فضای احساسی و عاطفی بین افراد و ائمه اطهار صحبت می کند؛ از محبت انسان ها و امامان گفته می شود تا رسیدن به تغییراتی که منجر به ایجاد تحولات درونی در افراد خواهد شد.
اسماعیل باستانی تهیه کننده و مهدی مجنونی گوینده از عوامل این برنامه هستند که ساعت 10 از شبکه رادیویی تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز مخاطبان را همراهی می کنند.

** رادیو ایران تقویم تاریخ را ورق می‌زند
برنامه صبحگاهی «تقویم تاریخ» به ذکر وقایعی می‌پردازد که از لحاظ تقویمی در گذشته، اما در همان روز، رخ داده است. این وقایع شامل همهٔ رخدادهای اجتماعی، تاریخی، فرهنگی، هنری و علمی می‌شود و تمام تقویم‌ها (خورشیدی، قمری، میلادی و غیره) را در برمی‌گیرد.
فردا ولادت حضرت ابوالفضل (ع)، روز جانباز، روز جهانی کار و کارگر، ورود ارتش سرخ شوروی به برلین، شهادت آیت الله شیرازی و روز بزرگداشت دقیقی طوسی همچنین 12 اردیبهشت روز ولادت امام زین العابدین (ع) ، آغاز دودمان رمانوف بر روسیه، آغاز جنگ عراق و انگلستان، شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم همچنین روز بزرگداشت برندق خجندی توسط عبدالله فجری گوینده برنامه «تقویم تاریخ » بیان می شود.
«تقویم تاریخ» به تهیه کنندگی سعید سلیمانی و کبری دانه کار و گویندگی عبدالله فجری از 35 سال قبل ساعت 6:25 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

منبع : ایسنا

امتیاز دهید