بُرد «سریع و خشمگین‌ها» در باکس آفیس

هنردستان :درحالی که قسمت هشتم از مجموعه «سریع و خشمگین» همچنان در راس باکس آفیس آمریکا قرار دارد و از مرز یک میلیارد دلار در جهان عبور کرده، یک فیلم بالیوودی نیز موقعیت چشمگیری به دست آورده است.

به گزارش هنردستان به نقل از آسوشیتدپرس، در تغییراتی غیرمنتظره فیلم «چطور یک عاشق لاتینی باشیم» و فیلم هندی «باهوبالی ۲۲» فیلم جدید اما واتسون و تام هنکس را عقب راندند و پس از «سرنوشت خشمگین‌ها» در راس باکس آفیس جای گرفتند.

 

به گزارش هنردستان به نقل از آسوشیتدپرس، در تغییراتی غیرمنتظره فیلم «چطور یک عاشق لاتینی باشیم» و فیلم هندی «باهوبالی ۲۲» فیلم جدید اما واتسون و تام هنکس را عقب راندند و پس از «سرنوشت خشمگین‌ها» در راس باکس آفیس جای گرفتند.

در نهایت «سرنوشت خشمگین‌ها» محصول یونیورسال برای سومین هفته در راس باکس آفیس ایستاد و با فروش ۱۹.۴ میلیون دلار دیگر در باکس آفیس آمریکا با نمایش در بیش از ۴ هزار سالن سینما، فروشش را در مجموع به ۱۹۲.۷ میلیون دلار رساند. در سطح جهان این فیلم از مرز فروش یک میلیارد دلار عبور کرد و خارج از آمریکا ۸۶۷.۶ میلیون دلار فروخت. این در حالی است که اقبال چینی‌ها به این فیلم بسیار زیاد بود و فیلم تنها در چین ۳۶۱ میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی شد.

«چطور یک عاشق لاتینی باشیم» با فروش ۱۲ میلیون دلار با نمایش در تنها هزار سالن سینما فیلم پیشتاز غیرمنتظره هفته شد و مخاطبان اسپانیایی‌تبار را به سینماها کشاند.

این فیلم کمدی که به دو زبان انگلیسی یا اسپانیایی قابل دسترسی است با بازی اوژنیو دربز بازیگر مکزیکی ساخته شده و سلما هایک دیگر بازیگر فیلم است. در این فیلم راب لووی، کریستن بل، رالف آخاندرو و راکول ولش بازیگر قدیمی سینما نیز بازی می‌کنند. تقریبا ۹۰ درصد خریداران بلیت این فیلم اسپانیایی‌تبارها بودند.

اما این تنها فیلم شگفتی‌ساز هفته نبود و «باهوبالی ۲: نتیجه» از بالیوود موفق شد تا با فروش ۱۰.۱ میلیون دلار با نمایش تنها در ۴۵۰ سالن سینما فیلم سوم هفته شود.

این فیلم همزمان همین آخر هفته در هند هم راهی سینماها شده و ادامه فیلم پرفروش «باهوبالی: آغاز» محصول ۲۰۱۵ است. این فیلم محصول صنعت سینمای جنوب هند است که بیشتر محصولاتش به زبان هندی است و در ادامه داستان قسمت اول داستان دو پسر عموی سلطنتی را در دوران اسطوره‌ای -افسانه‌ای هند روایت می‌کند که با هم سر جنگ دارند. پراباس، رانا داگوباتی، تامانا وآنوشکا شتی بازیگران این فیلم هستند.

در حالی که هیچ انتظار نمی‌رفت این دو فیلم بتوانند فیلم تام هنکس و اما واتسون را عقب برانند اما فیلم «دایره» درباره غلبه تکنولوژی در زندگی امروز تنها توانست جایگاه چهارم را کسب کند. این فیلم که به کارگردانی جیمز پانسولت ساخته شده با نمایش در ۳۱۳۶ سالن سینما و فروش ۹.۳ میلیون دلار این جایگاه را کسب کرد. این فیلم با اقتباس از رمانی نوشته جیمز ایگر ساخته شده است.

دیگر فیلم‌های باکس آفیس آمریکا عبارت بودند از:

«بچه رییس» با فروش ۹.۱ میلیون دلار و مجموع فروش ۱۴۸.۵ میلیون دلار در پنجمین هفته در مکان پنجم قرار گرفت.

در مکان ششم «دیو و دلبر» با فروش ۶.۴ میلیون دلار دیگر مجموع فروشش را در هفت هفته در آمریکا به ۴۸۰ میلیون دلار رساند.

در مکان هفتم فیلم «با سبک عمل کردن» بود که با فروش ۳.۶ میلیون دلار دیگر در ۴ هفته در مجموع ۳۷.۳ میلیون دلار فروخت.

در مکان هشتم فیلم انیمیشن «اسمارف‌ها: دهکده گمشده» جای دارد که پس از چهار هفته با فروش ۳.۳۲ میلیون دلار دیگر در مجموع فروش خود را به ۳۷.۷ میلیون دلار رساند.

امتیاز دهید