ارکستر سمفونیک تهران از راخمانینف تا چایکوفسکی

هنردستان:  تور کنسرت‌های ارکستر سمفونیک تهران بعد از گذر از شهرستان‌هایی چون بوشهر و عسلویه اواخر بهمن‌ماه به تهران و سالن تالار وحدت می‌رود.

 

به گزارش هنردستان، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در ادامه سری کنسرت‌های خود در روزهای دوشنبه 18 و سه‌شنبه 19 بهمن در تالار وحدت شهر تهران به روی صحنه می‌رود.

 

این ارکستر در کنسرت خود ابتدا قطعه “کنسرتو پیانو شماره 2” اثر سرگئی راخمانینف پیانیست فقید شوری سابق را خواهد نواخت که در این قطعه اتسکو هیروسه به عنوان سولیست حضور دارد.

 

قطعه بعدی کنسرت اثری از جاموکو پوچینی اپرانویس مشهور ایتالیایی را خواهد بود که “اورتور ویلیام تل” نام دارد. اپرای این قطعه اولین بار سال ۱۸۲۹ در پاریس به اجرا درآمد و یکی از عالی‌ترین نمونه‌های آن چیزی است که “گراند اپرای” قرن نوزدهم نامیده می‌شود. شخصیت “ویلیام تل” قهرمان تاریخی اوایل قرن چهاردهم میلادی و نماد شورش علیه استبداد زمانه است که پوچینی اپرایی برای این شخصیت ساخته است.

 

در ادامه کنسرت اثر “دستیار شعبده‌باز” اثر پل دوکا آهنگساز فرانسوی اجرا می‌شود و در نهایت اجرای ارکستر سمفونیک تهران با قطعه “کاپریس ایتالیایی” اثر پیتر چایکوفسکی به پایان می‌رسد.

 

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی پس از ماه‌های محرم و صفر در روزهای 11 آذر، 2 دی‌ماه و در قالب سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه رفت و همچنین در جشنواره فجر اجرای مشترکی با ارکستر سمفونیک ایتالیا داشت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. این ارکستر در روزهای 18 و 19 بهمن در ساعت 21:30 یک‌بار دیگر پذیرای علاقه‌مندان به موسیقی خواهد بود.

 

منبع: هنرآنلاین

 

 

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »